Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mennyire valóságos ez az...

Mennyire valóságos ez az elképzelésem? Hisztek a csodákban?

Figyelt kérdés

Szóval, hogy a múlt nemis múlik úgy el, mint ahogy gondolnánk. Egyszer már megtortént, de ez nem azt jelenti, hogy nem torténhet meg mégegyszer. És mivel, hogy már megtortént, úgynevezett univerzális elmébe van eltárolva és még visszajohet ugyanaz, tehát vissza mehetunk ugyanoda, a múltba. Hiszen gondoljunk csak bele, nem múlhat el csak úgy! A mi világunk tele van csodákkal, és nem csak afféle egyszeru kozhely, foldi dolgokkal (reggel felkelunk, elmegyunk munkába/suliba, este lefekszunk), mindenkinek józanon kell gondolkozni, logikusan, mert ha nem akkor már diliházba való....

Szerintem a tudomány nagyon is a szárnya alá vette az embereket, és meg vannak róla gyozodve, hogy nem torténhetnek csodák.

Pedig szerintem minden megtorténik és meg is torténhet!

Ti mit gondoltok errol? és miért kell mindenkinek egyformának lenni, egyformán gondolkozni? Nagyon nem értem a civilizáció szokásait!


2009. aug. 10. 21:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Igazat beszélsz, én hiszek a csodákban :)
2009. aug. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

- 1. Az ember időben, térben létezik. Az időben van múlt, jelen, jövő.Halálunk pillanatában átlépünk az örökkévalóságban. Ott nincs idő. Csak örökkévalóság. Nincs hely. Csak létállapot.


-2. Mi a csoda?

Isten országának erőmegnyilvánulása.


1. Jézus csodáit kijelentés kíséri az Isten országáról. ,,Ha pedig én Isten ujjával űzöm ki az ördögöket, valóban elérkezett hozzátok az Isten országa'' - mondja Jézus. Ezért nevezik a csodát a szinoptikus evangéliumok nyelvén ,,hatalmi tett''-nek (dünémeisz). Isten Jézus által megtöri a sátán hatalmát a világon. Jézus bizonyul erősebbnek, aki az erős házába betör, és újra és újra betör oda. ,,Te azért jöttél, hogy minket megsemmisíts'' - mondják az ördögök. Jézus tehát a nagy Szabadítónk, aki a világot meg akarja szabadítani a sötét sátáni hatalom bilincseitől.


2. Jézus csodái mutatják az Isten országa üdvösségének a ,,megtestesülését''. Mert ha Jézus betegeket és megszállottakat gyógyít, akkor demonstratív módon lehet tudni, hogy a test is, azaz az egész teremtmény beletartozik Isten eljövendő üdvösségébe. A teremtő a megváltó is, mondották már az ószövetségi próféták.


3. Jézus csodái épp ezért hangos tiltakozást jelentenek életünk kemény valósága ellen, hogy ti. szenvedők, betegek és halállal megjelöltek vagyunk, amint azt mindnyájan tapasztalatból tudjuk. Jézus csodái ezért prognosztikus jelek, ,,előremutató'' jelek, amelyek Isten végleges uralmának a gyógyult világára mutatnak rá. Isten Jézus által tiltakozik a teremtésének megsértése ellen. Isten meg akarja s meg is fogja változtatni a világot. Istennek éppen ezt a döntését ismertetik meg velünk Jézus csodái.


4. Jézus csodái tiltakozást jelentenek farizeusok,(képmutatók) szadduceusok írástudók ellen, amely népe körében a történelem során újra és újra megjelenik és kifejlődik. Jézus szerint a beteg nem azonos a bűnössel, szerinte a betegség semmiképpen sem az elkövetett bűn büntetése.


5. Jézus csodái állásfoglalásra kényszerítenek mellette vagy ellene (vö. Mk l,27 sköv.). Mivelhogy Jézus csodáival hatalmi igény is van egybekötve, amit nem lehet hallatlanba venni.


6. Jézus ugyanezt a hatalmat megadta követőinek is.II. János Pál pápa halálakor a világsajtó is , a magyar sajtó is szalagcímekben számolt be " A pápa nyolc csodája" címen a szent pápa csodáiról. Pl.

2009. aug. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Buddhista vagyok, az én vallásomban minden másképp van.
2009. aug. 10. 21:50
 4/5 anonim ***** válasza:
A tudomány néha tényleg nagyon vaskalapos, de szerencsére mindig voltak tudósok akik foglalkoztak a "csodákkal" és így mindig valami csodálatos dolgot alkottak. Gondoljatok bele hogy az ugráló halott békára is hihették volna hogy vmi rossz szellem de megvizsgálták és azóta van áramunk ami alapjaiban változtatta meg az életünket :). Számomra a csoda természetes. Attól még hogy nem tudjuk megmagyarázni létezik még ha sokan el is zárkóznak előle. Én a nagy változást a most még gyerek generációtól várom. Ők nyitottabbak a csodákra mint mi :).
2009. aug. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nem csak a mostani gyerekek nyitottabbak erre, hanem a gyerekek mindig is hittek a csodákban, csak a felnott világ sajnos elbutítja oket :) De ahogy látod engem nem tudott elbutítani, orok életemre gyerek fogok maradni a szivemben, és hiszek a csodákban, hiszem, hogy az álmok valóra válnak!
2009. aug. 11. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!