Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért gondolják ezt a hallowee...

Miért gondolják ezt a halloween-ről?

Figyelt kérdés
Sokan bunkó dolognak tartják ezt ünnepelni, hiszen a halottakra kéne gondolni.. de nem értem hiszen a halottak napja nem is Halloween napján van, csak azután, akkor miért?:O
2012. okt. 30. 13:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%

Egyszerűen arról van szó, hogy a Halloween amerikai ünnep, és sokan az USA majmolásának tartják többek között ezt is. Ráadásul minek nekünk Halloween? Az évnek ezen szakán van Halottak napja, ha jelmezbe akarsz öltözni, ott van a farsang. És habár igazad van, hogy nincs egy napon Halloween és a halottak napja, de én én személy szerint tartok attól, hogy idővel annyira elterjed a Halloween minálunk is, hogy az emberek egyszerűen elfelejtik a halottak napját.


Ráadásul ha zöld utat adunk ennek az ünnepnek, csak idő kérdése, hogy Magyarországon is megünnepeljék a hálaadást, vagy a függetlenség napját.. de komolyan.

2012. okt. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
angolszász, nem amerikai.
2012. okt. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Gondoltam nem komplikálom túl a dolgot, ezért mondtam, hogy amerikai...
2012. okt. 30. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
értem, köszi a válaszokat:)
2012. okt. 30. 18:56
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez hasonló ahhoz, hogy karácsonykor azok is adnak-kapnak ajándékot, ünnepelnek, akik nem is keresztények. Holott ez egy keresztény ünnep - mondjuk úgy, ünnepi sorozat. (Az más dolog, hogy Krisztus nem karácsonykor született. És miért teszik ezt az emberek? Mert szeretik, jól esik nekik, alkalmazkodnak a többihez... Millió oka van. Miért öltöznek be sokan halloweenkor, holott néhány évtizede egyátlalán, hogy MO-n is komolyabban foglalkoznának vele? Mert jól esik az embereknek, érdekes dolog - nem gondolom, hogy valaki azért öltözne be, hogy rossz legyen neki. Sokaknak ez nem tetszik, másoknak örömet okoz, hogy bulizhatnak, jól érezhetik maguakt és valjuk be, ez egy jó móka.

Az első hozzászólásra reagálva: Húsvét, karácsony, mikulás... ezek amgyar ünnepek? Nem! Csupán a magyarok is átvették, átalakították őket a saját igényeik szerint, esetleg azért, mert az országban a kereszténység az elterjedt vallás... Szóval az, hogy valakiknek megtetszik egy amerikai dolog és kipróbálják, ne adj isten sokaknál hagyomány lesz, akkora bűn? Ettől veszne el az ország? Aligha.


Visszatérve rád kedves kérdező: "Sokan bunkó dolognak tartják ezt ünnepelni, hiszen a halottakra kéne gondolni.." Érdekes olgok fogalmaztál meg itt. Aki csak egy nap gondol a halottakra, foglalkozik velük... az milyen dolog? Birka módjára tenni valamit? Vagy képmutatóan? Ez ugyan az, hogy nem csak karácsonykor kell kereszténynek lenni és még lehetne sorolni.

2012. okt. 31. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó: Húsvét, Karácsony, Mikulás... valóban nem magyar ünnepek, de nem is mondtam, hogy azok. Viszont van 1-2 különbség ezek, és a Halloween esete között. Az első, és talán legfontosabb: A fent említett ünnepek már évszázadokkal azelőtt megjelentek Magyarországon, hogy megszülettem volna, így függetlenül attól, hogy mit gondolok róluk, más választásom nincs, minthogy elfogadjam őket. A másik pedig, hogy mondjuk egy Karácsonynak talán mégis csak több jelentése van egy Halloweennál. Nem tagadom, nem csak halottak napján, vagy karácsonykor kell megemlékezni/kereszténynek lenni, DE ez még nem jelenti azt, hogy ezek az ünnepek rosszak lennének. Úgy érzem mindentől függetlenül megérdemelnek ezek egy dolgot egy napot, ami csak róluk szól.
2012. okt. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Mazsola741852 válasza:
Én imádom a halloween-t nálunk általában úgy szokott lenni hogy első nap buli azt össze böfögjük a házat másnap megyünk ordítani a mama sírjához :(
2012. okt. 31. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:

Igen ez egy angolszász ünnep.

De ezt egy ország benyalja?? Végre egy értelmes ember, aki elkiáltotta magát, hogy meztelen a király!

Ez egy parasztvakítás.

A keresztények és a muzulmánok sem ünneplik pl a Hannukát. Minek? Azt ünnepeljék az izraeliták.

Amúgy a válasz erre a globalizáció. Mindenből pénzt csinálni. Csak az üres locsogás-fecsegés megy, hogy húú Halloween stb.

Közben pedig 10 emberből 9, biztosra veszem, hogy nem tudná arra a választ, hogy mit is ünnepelnek az adott országokban Halloween éjszaka.

2012. okt. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nem hallottam még oylan emberrő la környezetemben, aki ünnepelné. Ti halltotatok? Simertek olyat, aki Magyarroszágon ünnepli - és nem valami kötődés miatt, mert mondjuk amerikai...? A halloweent itt arra használják,hogy az emberek szórakozzanak, bulizzanak. Szó sincso lyan ünneplésről, mitn karácsonykor, egyéb ÜNNEPEKNÉL. Az üneplés többértelmű. Jól érzik maguakt az emberek, beöltöznek - esetleg - és kséz! És miért öltöznek be? Mert móka, mert vicces, mert szeretik és mert ha a hétköznapok folyamán beöltöznének, kienvetnék, megaláznák őket. És miért? Mert mernének mások lenni. Itthon kinevetik azt, aki tizenéves kora után rollerrel megym ondjuk odlgozni. Néemtországban meg semmi feltünő nicns ebben. És a keleti országok toleranciájáról és nyitottságáról már ne is beszéljünk.

De bezzeg minek ide halloween, minek ide ilyenek, jaj de szétmegy ez maitt az ország... Ez komoly?! Mert még viccnek is rossz.

2012. okt. 31. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy szétmenne tőle az ország, csupán vagyok annyira realista világnézetű, hogy ezt a témát pesszimistán fogjam fel. Nem azt mondtam, hogy idén, vagy jövőre lesz bármi következménye annak, hogy emberek beöltöznek Halloweenkor, és jól érzik magukat, de 1-2 generáció múlva beivódhat annyira, hogy ennek mondjuk a Halottak Napja lássa kárát. És ha már a kettő közül kell választanom (Egyáltalán nem jelentem ki, hogy a kettő nem férhet meg egymás mellett), akkor a halottak napját választanám.
2012. okt. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!