Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Segitségeteket kérem lézeres...

Segitségeteket kérem lézeres szemműtéttel kapcsolatban!?

Figyelt kérdés

Szemüveges vagyok immár (holnap lesz) 8 éve. A szemem a szemüveg viselése utan először javult majd újra romlani kezdett. (Fél évente jártam vizsgálatra az orvos tanácsa szerint). Édesanyám lett figyelmes erre a látásjavitó technikára mikor munkatársnője mondta, hogy megmőttetné magat de 400.000 Ft. a mutét ami nalunk Erdélybe 6000 lej. Az orvosomhoz csak jövő hónapba megyek és nem szeretnék teljesen bután oda menni igy szeretném segitségeteket kérni a következő válaszokhoz (Értlemes válaszokat kérnék és inkabb azoktól akik már túl estek a műtéten vagy egy családtagjuk).

1. A műtétet mennyire befolyásolja az, hogy mennyire gyenge a szem?

2. A műtétnek lehetnek kockázatai, ha lehetnek mik azok_

3. Valójában hogyan is történik a beavatkozás?

4. Mennyire lehet fájdalmas?

5. A műtét maga 20-30 perc, de mi van utána?

6. A műtét után (évekbe beszélhetúnk) romolhat a szem? Ha igen annyira, hogy megint szemúvegre lehet szukség?

7. A műtét többször is elvégezhető?

A válaszokat előre köszönöm.



2012. okt. 30. 22:49
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem november elején lesz 1 éve, hogy megműtötték, teljesen tökéletesen ment minden, és szuper jól látok. Semmi panasz. A szuper jó látás, a lehető legjobb, szemüvegben és kontakkal nem láttam így.

1.: Minél rosszabb, annál nagyobb esély van arra, hogy nem lesz 100%-os. Mennyire gyenge a szemed?

2.:Lehetnek persze, mint mindennek. Az, hogy nem sikerül tökéletesen vagy az, hogy többet kell vele szenvedni, mint másoknak, de úgy is elmondják, hogy ha nem vállalják és akkor nem véletlenül nem. Rosszabb nem lesz.

3.: Elmész megvizsgálnak, adnak időpontot, akkor csöpögtetnek a szemedbe, befekszel a gép alá, megcsinálják mind a 2 szemedet, kapsz rá valami lencsét, aztán vissza kell járogatni kontrollokra és folyamatosan csöpögtetned kell majd és az elején sokat pihenni, és pihentetni.

4.: Nem fájdalmas, csak akkor kellemetlen miután az egész beavatkozás megtörtént, mint amikor belemegy a szemedbe valami, de több napon keresztül. Szerintem az változó, hogy kinek hány napig, nekem 2-3 napig volt kellemetlen, de én inkább kibírtam. :)

5.: Nem 20-30 perc, az egész műtét része kb. 2 perc, utána meg írtam már.

6.: Igen romolhat, egyén függő. Van, aki többször is megműteti élete során, mert visszaromlik.

7.: Igen

Ha bármi kérdésed van írj! Remélem tudtam segíteni.

2012. okt. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja és Budapesten kb. 200.000 Ft volt a 2 szem együtt, nem 4.
2012. okt. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

1. Nekem anno azt mondta a doktornő, ez semmit nem befolyásol (én 5 éve műttettem)

2. Persze, mindennek vannak kockázatai. Például visszaromolhat gyorsan az ember szeme, de nálam erre két éves garanciát vállaltak (azaz ha visszaromlana két éven belül, ingyen megműttethetem újra)

3. Első mindenképp egy vizsgálat, aztán ha már megvan az eredmény, és biztos a műtét, akkor érzéstelenítés (egy rakás szemcsepp), aztán befekszel a gép alá, felpeckelik a szemed, hogy ne tudj pislogni, és maga a műtét egy percig sem tart.

4. A műtét semennyire, a gyógyulás eléggé... bár csak az első nap az igazán rossz, de fájdalomcsillapítóval szerintem bárki kibírja (én semmit nem vettem be)

5. Honnan szedted, hogy a műtét 20-30 perc?

6. Persze, hogy romolhat. A műtét után, attól eltekintve, hogy szemüveg nélkül is látsz, a szemed még ugyanúgy viselkedik, mint annak előtte. Ha pl utána rendszeresen egész napa gép előtt ülsz, tuti romlani fog.

7. Elvégezhető, igen, bár azért nem egyik hónapról a másikra. Korábban már említettem a garanciát is, az is ugye többszöri elvégzést jelent.

2012. okt. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat, a masodik valaszolonak mondom, hogy sajnos en Erdelyben Marosvasarhely mellett lakom, ugyhogy en ha raveszem magam a mutetre es az osszeget is elo tudom teremteni csak Marosvasarhelyen csinaltathatom meg.
2012. okt. 30. 23:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!