Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Érdemes az amerikai ebay-ről...

Érdemes az amerikai ebay-ről rendelnem pár száz forintért valamit?

Figyelt kérdés
Nem fognak átverni, elnyelni a pénzt?

2012. nov. 1. 17:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Az angol ebay közelebb van és elég jó.
2012. nov. 1. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mindegyik ebay ugyanaz, csak más nyelven van...

Engem még sose vertek át, de persze ezt sose tudhatod... akárhol akármikor átverhetnek. Bár száz forint miatt nem nagyon kell aggódni... paypal meg úgyis visszafizeti a pénzed ha valami gond van.

2012. nov. 1. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
pár 100 Ft osat nem igazán, mivel több lehet a posta mint maga az áru.
2012. nov. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Az előzőre ne hallgass, a postaköltség legtöbbször fel van tüntetve az ár mellett nem sokkal. Rendelj nyugodtan, én 17 évesen probléma nélkül használom már több mint egy éve az oldalt; igaz, volt már rá példa, hogy áru hibásan jött, de akkor szóltam, és visszakaptam a pénzem, ráadásul a cuccot sem kellett visszaküldeni. Ha korrekt az eladó, csak jól jársz, amúgy meg nem árt megnézni az eladó feedback(visszajelzés)-arányát. Minél közelebb van a 100-hoz az érték, annál jobban elégedettek vele a vevők. Tehát csak bátorítani tudlak :)
2012. nov. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
meg tudná mondani vki h mennyi a minimum pk ebay.de-n?
2012. nov. 2. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

14:28


látom szövegértés nálad is 1es volt az iskolában!


A, 1 szóval se mondtam hogy ne vásároljon, csak felhívtam a figyelmét valamire amire érdemes odafigyelni!


B, több olyan áru van ott ami 1-2$ és 6-8$ a posta. Ez a hülyének se éri meg, mikor 2x annyit fizetsz a szállításért mint az áruért. de azért oszd azt a nagy eszed!


C, van olyan termék aminél nincs posta feltüntetve, és így annyit számol fel az eladó amennyit nem szégyell.



Használod 2 éve, látszik mennyit, hogy még ezeket sem tudod!

2012. nov. 2. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

" C, van olyan termék aminél nincs posta feltüntetve, és így annyit számol fel az eladó amennyit nem szégyell. "


Ha ilyen akad, akkor írni kell az eladónak, és meg kell kérdezni tőle hogy mennyi a postaköltség X.Y. címre. Ő utána néz, és megírja válaszban.

Szóval nem egészen úgy van hogy annyit kér amennyit nem szégyell.

Jó magam is árultam már ebay-en dolgokat, és volt hogy nem tudtam mennyi lesz a postaköltség. Amikor megkérdezték akkor elmentem a postára és megkérdeztem hogy ennyi kiló csomag ebbe a városba mennyiért menne el. A postán meg mondták, és én ezt az összeget mondtam az érdeklődőnek. Se többet se kevesebbet..


Egyébként ha az ember rákattint a " Free P&P" -re akkor csak olyan árukat ad be ahol nem kell postaköltséget fizetni. Akkor mindenhová ki lesz írva hogy " Free Postage"...

2012. nov. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
18.28-as vagyok: Attól még nem kell sértegetni, én csak szerettem volna kicsit megnyugtatni a kérdezőt. Ha csak úgy valaki ideírja, hogy "több lehet a posta mint a termék", akkor elsőre én is megijednék a vásárlástól. Egyébként én nem nagyon találkoztam eddig ilyen árukkal, az ebay hatalmas, attól még nem kell leszólni... mint már mondtam, bátorítani szeretném a kérdezőt, nem elvenni a kedvét. Azt én is írtam, hogy figyelje a szállítási díjat, és majd ő eldönti, megveszi-e vagy sem. Szövegértésből egyébként mindig ötös voltam :)
2012. nov. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"B, több olyan áru van ott ami 1-2$ és 6-8$ a posta. Ez a hülyének se éri meg, mikor 2x annyit fizetsz a szállításért mint az áruért. de azért oszd azt a nagy eszed!"


ezért inkább megveszed itthon 30 dollárnyi összegért, mert aránytalannak tartod, hogy háromszorosa a postaköltség... xD

2012. nov. 4. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!