Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen a szóbeli felvételi,...

Milyen a szóbeli felvételi, tömeg tömegkommunikációs szakon a Szent László Gimnáziumban?

Figyelt kérdés
Miket kérdeznek? Milyen szöveget kell elolvasni? A médiáról mit kérdeznek? Lehet vinni pl. számítástechnikai verseny oklevelet, ilyesmiket?

2012. nov. 4. 12:01
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%

Van egy elbeszélgetős rész, ott csak kérdezgetnek tőled, hol laksz, miért pont a szent lászló, miért tömkom, honnan hallottál róla, mit szoktál csinálni szabadidődben, elkérik az ellenőrződet, és kérdezik például, hogy melyik a kedvenc tantárgyad, ott különösen megnézik a jegyeidet.

A szöveg naponta változik, nekem például reklámszövegeket kellett felolvasnom, egy osztálytársamnak viszont valamilyen természettudományos szöveget.

Ha nagyon sok hozott pontod van, akkor nem is kérdeznek a médiáról, nálam ez volt, úgyhogy abban nem igazán tudok segíteni, de a média fajtáit nézd át(milyen TV-s műsorfajták vannak, milyen fajta adók, magazinok fajtái stb.).

Informatikai oklevelet inkább ne vigyél, mert volt akinél megkérdezték, hogy na és akkor miért is nem infóra jelentkezel? Bár ha tudsz jó indokot mondani, akkor csak rajta, ezzel is imponálhatsz. Amúgy minél több oklevelet vigyél.

NE ijedj meg, nem nehéz a szóbeli oda, csak mutasd magad nyugodtnak(gondolom ténylegesen úgysem leszel az, de azt nem kell nekik tudni) mosolyogj, meg is nevettetheted őket, lényeg, hogy minél izgalmasabbnak lássanak.

Mondjuk még a központi sem volt, de azért hajrá mind a kettőhöz :)

2012. dec. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen hogy mindent ilyen részletesen leírtál. :) Nagyon szeretnék bekerülni a Szent Lászlóba. Ez az álom iskolám. Szerinted 4,5-4,7-es átlaggal van esélyem erre a szakra?
2012. dec. 15. 23:44
 3/13 anonim válasza:
Hát szerintem eléggé nagy esélyed van. Azt mondják, hogy már nem nehéz bekerülni a tömkomra. Inkább bent maradni nehéz.
2012. dec. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
:)) Én azt hallottam pedig, hogy túljelentkezés van.
2012. dec. 22. 14:26
 5/13 anonim válasza:

Túljelentkezés van, de most már azt mondják, hogy sokkal könnyebb bejutni, mint régebben, viszont bent maradni nehéz. Meg sokan több tagozatot is megjelölnek a lászlóban is ugye, meg több helyre jelentkeznek, és ki tudja, hogy hányan nem elsőnek jelölték előtted?

Mindenesetre szerintem ha írsz egy jó központit, és nem parázod szét magad láthatóan a szóbelin, akkor esélyes vagy.

2012. dec. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :)) Jól esik a bíztatás hiszen nagyon szeretném ha bekerülnék. Bár persze, azért izgulok. Tanárokról tudnál pár szót mondani? Jó fejek? Van aki nagyon kivételezős?
2012. dec. 23. 23:44
 7/13 anonim válasza:

Kivételezőssel még nem találkoztam, olyan van aki fura (magyartanárom nem szereti az Feseket, ezért van mikor nincsen kedve órát tartani, és nem jön be, de szerintem amúgy jófej, csak olyan a stílusa, mintha be lenne csiccsentve), a töritanár kemény, sokan vannak akik nem szeretik, de nekem ő a kedvenc tanárom, főként viccesek a a tanárok, a mellett, hogy kemények, de persze a tanári karnak csak a töredékét ismerem.

na és akkor gondolom a tömkomos szekció vezetője is érdekel, aki mindenképpen fog tanítani téged, ha felvesznek. először féltem tőle, néha még most is, de igazából a kemény stílusa alatt nagyon jó fej, érti a poénokat, de vigyázni kell, mert eléggé sok csípős megjegyzést is tud tenni. mindig figyelni kell rá, nála tényleg nem jó ötlet kihúzni a gyufát

2012. dec. 25. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
A magyart azért sajnálom, hiszen ez az egyik kedvenc tantárgyam. Mindenesetre azért reménykedem hogy anyira nem tanít gyengén. És így mint töm.komo-os mi a véleményed erről a szakról? Mik a tapasztalataid? Tényleg nagyon nagy a terhelés? Azért van idő más tantárgyra is? Milyenek az osztálytársaid?
2012. dec. 26. 20:46
 9/13 anonim válasza:

Szerintem mondjuk jó a magyar tanár, tanulunk vele rendesen, meg nem olyan átlagos feladatokat ad nekünk, de több magyartanár is van a suliban.Én imádom ezt a tagozatot, főként mivel tényleg nem unalmas, ilyet nem lehet minden sarki gimiben tanulni, és nem csak elméletet veszünk, hanem a gyakorlatban is jók leszünk. Szerintem nem vészes, ha e tudod jól osztani az idődet, ha nem hagysz mindent az utolsó pillanatra, akkor semmi gond, ha bedig olyan vagy mint én, meg több osztálytársam, akkor pár hétfő este, mikor fotósorozatot kell beküldeni 11ig elleszel foglalva a képekkel :P De szerintem jó, meg nekem mindenre jut időm, netezni is csomót tudok, barátaimmal is tudok találkozni. bár egyre nehezebb lesz a suli, de hozzá lehet szokni, az idősebbek azt mondják.

Az osztály egész jó, bár nem a legösszetartóbb, az biztos, a tömkomos rész összetart, de mivel ez csak a fele, és az infósokkal keveset vagyunk, ezért még mindig van olyan osztálytársam, akivel egy szót nem beszéltem még szeptember óta :P

És a felsőbb éves tömkomosok is jófejek, ez is fontos, mivel a forgatásokra velük megyünk. Jól el lehet velük lenni, és ha valamit nem tudunk, őket is meg tudjuk kérdezni.

2012. dec. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Értem :)) Azért remélem normális osztálytársaim lesznek ha ide kerülök, hiszen a mostani osztályom nagyon rossz. Az időbeosztásom nem mindig tökéletes de azért igyekszem. Amitől talán a legjobban félek ezzel a szakban kapcsolatban hogy más tantárgyakkal se ússzak el. Mert lehet maga a töm.kom jól menne de pl. matekra nem tudok 100%-osan oda figyelni... És a fősulán majd később a pontszámokat fogják nézni.
2012. dec. 28. 13:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!