Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kaptam egy egy 50000 Ft-os...

Kaptam egy egy 50000 Ft-os helyszíni bírságot. A helyszínen a befizetési módszerekről a rendőröktől tájékoztatást nem kaptam. Mi a teendő ha letelt a 30+3 nap közmunkára való jelentkezési idő?

Figyelt kérdés

Közmunkával szeretném ledolgozni.

Az erre fennálló 30 napon belül felkerestem a helyi rendőrkapitányságot ahonnan elküldtek a helyi önkormányzathoz ahonnan szintén elküldtek a helyi munkaügyi központba. Itt azt mondták h jöjjek vissza akkor ha letelik a 30 nap és az utána levő 3 munkanapon belül.

Sajnos mivel tanuló vagyok korlátozott időm miatt csak akkor tudtam bemenni a munkauügyi központ ügyfélfogadására mikorra annyian voltak, hogy már nem lehetett sorszámot húzni...ezt eljátszottam 2szer. A rendelkeuésre álló 3. munkanapon megint bementem a rendőrségre ahol egy rendőr (valószínűleg egy járőr) azt mondta, hogy szerinte nem baj ha a jövőhéten megyek be amikor már őszi szünet(ez két hete történt) van és reggel is be tudok menni amikor még talán sorszámhoz tudok jutni. Így is tettem, de a munkaügyiben az ügyintéző hölgy tájékoztatott arról, hogy mivel letelt a 30+3 nap így már nem jelentkezhetek kivéve, ha a rendőrségen kérek egy igazolást arról, hogy hiteles indokom volt arra h miért nem tudtam elintézni a a 3 napon belül. Bementem 3-szorra is a rendőrségre ahol az információs pultnál ülő biztonsági őr kimagyarázta h ilyen lehetőség nincs vagy leülöm, vagy befizetem. Hosszas magyarázkodás után kinyögte, hogy mikor van ügyfélfogadás a rendőrség azon osztályán ahol az e fajta ügyeket intézik. Most akkor bemenjek az ügyfélfogadásra? Vagy esetleg levélben jelezzem kérelmemet?(Ez legalább kézzel fogható bizonyíték arra, h megvan a szándékom a közmunkára, tudatában álltam a határidőnek de bizonyos okok miatt nem tudtam megjelenni. Szerintetek mi a teendő ebben a helyzetben?



2012. nov. 5. 21:20
 1/4 anonim ***** válasza:
én foglalkoztatok ilyen dolgozókat ... jogi szempontból nincs esélyed már a ledolgozásra ... kérdés az, hogy mit vállal be a rendőrség ügyintézője
2012. nov. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ, tehát ha azon a 3 napon belül pl kórházban vagyok vagy bármi ilyesmi akkor az sem számít?
2012. nov. 5. 21:57
 3/4 anonim ***** válasza:
de, de ... ha tudsz olyan igazolást produkálni mint pl a kórház, akkor az halasztó ... de eddig nem ezt mondtad ... azzal ne operálj akkor, hogy nem kaptál sorszámot, ha sikerül valami igazolást szerezned
2012. nov. 5. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
értem, tehát akkor ezt a halasztást hol kell kérnem? a munkaügyi központál, vagy a rendőrségen? illetve igazolásnak megfelel e egy nappali iskolalátogatási igazolás?
2012. nov. 5. 22:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!