Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen tapasztalatok van...

Milyen tapasztalatok van külföldi munkával és letelepedéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Van valaki aki nyelvtudás nélkül költözött ki és vitte a családját is? A gyerekeitek hogy illeszkedtek be?
2012. nov. 7. 13:17
 1/1 anonim válasza:
Éltem külföldön és ha rendeztem az ügyeimet megyek vissza, de nincs gyerekem. Viszont láttam ilyen családot. Nem ajánlom nyelvtudás nélkül, mert éheztek a gyerekek és alig tudtak hazajönni a végén. Akkor lehetne, nyelvtudás nélkül, ha lenne valamilyen magyar vállalkozás kint, ahol tudnátok dolgozni és a háttérben, tehát eleinte nem kellene beszélnetek, de a nyelvet akkor is minél előbb meg kell tanulni kint is. A személyes ügyeket orvos, iskola, óvoda sem tudjátok rendezni. A gyerekek ahogy látom, minél kisebbek, annál hamarabb beilleszkednek, attól nem kell félni, ők hamar és könnyen tanulnak meg barátkoznak. Pénzt is bővebben kell vinni, hogy baj esetén tudjatok létezni és hazajönni ha nincs más megoldás. Próbáljatok kicsit várni inkább és itthon legalább társalgási szinten tanulni angolt, így nem lesztek annyira kiszolgáltatva mindenkinek. Vannak direkt olyan tanfolyamok, amik külföldi munkavállalóknak ajánlanak, vagy akármilyen jó, csak legyen valami. Egyetértek abban, hogy innen menni kell, már csak a gyerekek jövője miatt is. Vigyázzatok magatokra és kitartás !
2013. jan. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!