Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » S. O. S. Ki a felelős? Mi a...

S. O. S. Ki a felelős? Mi a megoldás? Albérletről van szó.

Figyelt kérdés

2 hónapja költözött ismerősöm albérletbe,panelbe,XX.kerületbe.Most,mikor fűteni kellene már,kiderült,nincs fizetve a rezsi,állítólag az előző bérlő nem fizetett semmit,ezért az első fűtési napon a gondnok,azzal a dumával,hogy most kapcsolták be a fűtést,valamit állítania kell rajta,lekapcsolta a lakást a rendszerről. Ismerősöm tartósan beteg gyereket nevel egyedül,akire fűteni kellene,az életéhez szükséges orvosi berendezések árammal működnek,de félő,hogy azt is kikapcsolják hamarosan.A főbérlő egy jó ideig ígérgette a helyzet rendezését,mostanra azonban kijelentett,nincs pénze kifizetni az elmaradásokat,tehát minden marad a régiben.Míg nincs túl hideg,még valahogy elvannak,de ha jönnek a mínuszok,mi lesz??

Kérdésem az,mit tehet ilyen esetben ismerősöm,akinek nincs pénze másik lakást kivenni x havi kaucióval. Mi a főbérlő kötelessége ez esetben?

Köszönöm a válaszokat!



2012. nov. 7. 14:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

szerződés van?

bele van irva hogy a tulaj biztositja az ilyeneket?

2012. nov. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Ez most vicc????Nem tudom,nem láttam a szerződést,de az ember azt gondolja,alap,hogy nem az új bérlő fizeti ki a régi tartozásait,ha nem akar megfagyni.Nem is értem a kérdést.Van olyan szerződés,amiben a tulaj kiköti,hogy nem biztosítja a fűtést,áramot,stb. panelben???
2012. nov. 7. 15:18
 3/14 anonim ***** válasza:
gondolom nincs is szerzodes, szoval lehet egy kort fenyegetozni, hogy a jovedelem utan ugye nem adozik, biztos erdekelne ez a teny az adohivatalt.
2012. nov. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

első vagyok

nem vicc sajnos


Nekem minden albérleti szerződésben benne van feketén fehéren hogy a tulajdonosnak biztositania kell az áramot,vizet,villanyt amit nekem kötelességem kifizetni (nem az elmaradtat,hanem amit használok).Ebben benne van hogy a tulaj köteles ebben az esetben az elmaradást is kifizetni.


2 bajos albérlet után én már óvatos vagyok,majd 3 oldalas szerződésünk van most is (amiben benne van az utolsó szög beütéasének lehetősége is...)

2012. nov. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Van szerződés,azt láttam,csak a tartalmát nem olvastam.


Első válaszolónak:Hát,ilyet nem is hallottam még! Igaz,nekem van saját lakásom,teljesen tájékozatlan vagyok az albérleti szerződésekben.Utánanézek,mit tartalmaz ismerősöm szerződése. De! Ha ezek mind nincsenek beleírva,akkor mit lehet csinálni?Semmit???


Köszönöm a válaszokat! :)

2012. nov. 8. 08:49
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit lehet igazából tenni.


Életem első albérletét úgy béreltem,hogy csak annyi volt a papiron,hogy havi x összeg plusz rezsi a hónap valahanyadikáig. Erre a bácsi jött hetente "ellenőrizni",nem engedett ideiglenesre bejelentkezni (igy nem tudtam dokihoz se átjelentkezni),stb.

Utána másmilyen problémába futottam.

Azóta óvatos vagyok,tényleg szerződésben van minden (tulaj havi 1x jön,én fizetem be a csekkeket,csak olyat fúrhatok fel a falra pl polc amit vagy otthagyok vagy lefestetem,felmondási idő,feltételek,kaució mikor jár vissza mikor nem,én felelősségem hogy kit engedek a lakásba,biztositás felét én fizetem a lakásra igy a cuccaim biztositva vannak,tulajnak nincs kulcsa semmihez,lecseréltem a zárat,stb)


Akadnak kaució nélküli lakások,nézegetni kell és költözni sürgősen

2012. nov. 8. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen! Rengeteget tanultam most! Nagyon sokat segítettél! Nem is értem,mért nincs valami formanyomtatvány erre,és mért nem teszik kötelezővé?!?Mondjuk,a NAV.


Második válaszadónak:Hát,igen,ez nem rossz ötlet,mert a főbérlő viselkedése alapján aligha adózik,talán érdemes megpróbálni ezt az orra alá dörgölni. Köszönöm szépen!


A kauciómentes lakások azért általában elég gyanúsak,nem? Ebben az esetben is gyanakodnunk kellett volna,mert nagyon olcsón adták ki a lakást. :(De itt kértek 1 havi kauciót.

Tehát csak a költözés a megoldás,nincs mese.

Azért még a szerződést,amint tudom, megnézem,mi van benne.

2012. nov. 8. 10:42
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem feltétlen van baj a kauciómentes lakással,laktam olyanban is,a tulaj a mellette laksában élt,anyukája meghalt,igy azt a lakást kiadta.(de át nem járt meg semmi,minden rendben volt,csak ugy volt vele,hogy könnyebbe iadja ha nem kér kauciót és ott vagyok közel ha baj csinálok)


költözésen kivül tényleg nem hiszem hogy van más megoldás,ha nincs pénze,hiába fenyegeted a navval

2012. nov. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 kiad-lak ***** válasza:

Tényleg minden körülményt ismerni kéne ahhoz, hogy valami okosat mondjon az ember.

Ha gond van, később is lesz én lelépnék.

Az előző bérlő sarához a következő bérlőnek semmi köze. A tulajnak rendeltetésszerű használatra alkalmas állapotban kell átadni a lakást. Ebbe bele tartozik a fűtés biztonságos üzemkészsége is.

Abban meg kell állapodni, hogy a tulaj fizeti be a rezsi számlákat, vagy át lesznek írva a mérők a bérlő nevére.

Olyat is láttam már, hogy a tulaj feltöltő kártyás villanyórát rakatott fel a rossz tapasztalatai miatt. Azzal már nem volt több gondja.


Az ajtózár cserétől én tartózkodnék!

A tulajt be kell engedni, ugyanakkor szükségtelenül nem zaklathatja a bérlőt. A havi egy pont elég.

Nem egyeztetett látogatásra, saját kulccsal nincs lehetőség a tulaj részéről. Amennyiben pl. csőtörés, gázömlés, bármi katasztrófa miatt be kell jutnia a lakásba, azt jegyzőkönyvezni kell és tanúk jelenlétében van mód rá.

2012. nov. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
A tulaj nevén van minden,nem lett átírva semmi a bérlő nevére. Csak azért az elég undorító a főbérlő részéről szerintem,hogy a bérlő fizeti a fűtésszámlát,mert az ugye jön télen-nyáron,de fűtése meg nincs.Ha meg bedug egy radiátort,a gatyája rámegy a villanyszámlára. És ne felejtsük el,hogy ismerősöm egy családiból,gyesből élő ember,aki egy olyan beteg gyereket nevel,akit géppel etet,vak,mozgásképtelen,ágyhoz kötött,napi 24 órás felügyeletet igénylő,tehát esély sincs arra,hogy ismerősöm dolgozni tudjon mellette,segély nuku,állam nem segít,rokonok nuku,de a bérlőt ez nem hatja meg,tőle megfagyhat gyerekestül.Hogy volt képe,szíve így kiadni neki a lakást???? Nagyon jól tudta,hogy nincs fizetve a rezsi,ki fognak mindent kapcsolni előbb-utóbb.Erre nincs mentség,úgy gondolom,hogy ilyet tett,mikor látta a gyereket,tudta,mi lesz később.Ha kikapcsolják a villanyt is,a gyerek az életben maradásához nélkülözhetetlen gépei nélkül marad. Van köztetek,aki érti ezt???
2012. nov. 8. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!