Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol tudnám a képeimet 3ds-sé...

Hol tudnám a képeimet 3ds-sé szerkeszteni?

Figyelt kérdés
olyanra gondoltam, mint pl ez a fotó: [link]

2012. nov. 9. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:

Ezt így utólag, hogy ilyen jó legyen a 3D - sehol.

[link]

2012. nov. 9. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Olyant lehet viszonylag nem nagy munkával kihozni, mint ahogy a Titanikot 3D-sítették. Elképzelsz a képben néhány síkot, hogy mi legyen elöl és mi hátrébb. Az elöl, vagyis közelebb révő dolgokat közelebb kell mozgatni egymáshoz és a távolabbiakat kicsit kifelé tolhatod el. Ami nagyjából középen van az marad a helyén.


Ezeket egyenként körvonal mentén ki kell jelölni és ami szerinted egy síkba kell, hogy essen, azt beállítod egyik és másik képen, hogy mennyire kell mögé látnod a két oldaláról. Persze utána a hátteret finom grafikai munkával oda kell rajzolni (legegyszerűbb a klón-ecset funkcióval kívülről részleteket oda másolni). A szerkesztést a leghátsó rétegel érdemes kezdeni és úgy mindig előbbre kerül az egyre kisebb kiemelkedő dolog. Szóval vagy rá fogsz unni vagy bele fogsz izzadni ha nincs gyakorlatod a grafikában.


Ezt videón egy alak felismerő szoftverrel oldják meg, vagyis csak egyszer kell megmutatni mi az aminek a körvonalát követnie kell a programnak.


Az így készült térhatású képek olyanok, mintha furnér lemezből kivágott figurákat állítanál egymás mögé. Vagyis van ugyan térhatás de az eéggé illúzió romboló.

Kb így lehet 3D "csodát" varázsolni a 2D képből.

2012. nov. 10. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
köszönöm az értelmes válaszokat,és első, nem szeretném hogy 3d szemüvegen keresztül is 3dben legyen a kép. csak legyen meg a hatása, egy lány profilképénél is láttam.
2012. nov. 10. 17:42
 4/9 A kérdező kommentje:
[link] pl ilyen.
2012. nov. 10. 21:08
 5/9 anonim ***** válasza:

"nem szeretném hogy 3d szemüvegen keresztül is 3dben legyen a kép. csak legyen meg a hatása"


Azt nem értem, hogy akkor mitől gondolod, hogy térhatásúvá válna? A legegyszerűbb megoldás, a piros-kék vagy piros-zöld szemüveg azért van, hogy létre jöjjön a hatás, vagyis mindegyik szemhez csak a neki megfelelő kép jusson el.

Anélkül hogyan várhatnánk a hatást szerinted?

2012. nov. 11. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
úgy értem a hatását, hogy zöld/kék-piros legyen, mint az utóbbi linknél.
2012. nov. 11. 10:05
 7/9 anonim ***** válasza:

Tehát színes szemüveggel néznéd. Értem.

Először meg kell csinálni a két képet, azután egy 3D-s szerkesztő programban meg kell adni, hogy anaglif legyen az eredmény és melyik színü változatot hozza létre.

Kb ennyi. Ebből legnagyobb munka a kép részletek eltolása és a helyén a retus. A többit megcsinálja a program.

2012. nov. 12. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Itt egy kép nézőben meg tudom mutatni mire gondolok.

Hasonló 3D szerkesztőt kell keresni.

[link]

2012. nov. 12. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
photoscape
2013. máj. 26. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!