Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kaphatok e fegyvertartási...

Kaphatok e fegyvertartási (nem viselési) engedélyt? Jelenleg huszadik életévemet betöltött, főiskolai hallgató vagyok. Tovább részletek:

Figyelt kérdés

Milyen céllal, hol tudom kezdeményezni az eljárást, büntetlen előéletű, mentális problémáktól mentes éltem van.

Mennyibe fog kerülni? Hogyan működik az eljárás, milyen kritériumai vannak?



2012. nov. 12. 20:59
 1/4 anonim ***** válasza:
ez nem egyszerü, elõször is be kell lèpned egy sport lövõ klubba ami szinte csak protekciòval lehetsèges havonta kel oda csekkolnod, majd jòpàr èv tagsàg utàn kezdemènyezheted a tartàsi engedèlyt ami èvekig elhùzòdhat ja meg jò pàr szàzasba benne van
2012. nov. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
èn vagyok tovàbbra is:-) ha ez megvan pszichològiai orvosi vizsgàlat akkor kezdemènyezheted a viselèsit, ugyanis a fegyvertatàsi engedèly csak arra jogosult hogy te otthon a pàncèlszekrènybe fegyòt tarthatsz hasznàlni tilos, de a viselèsi kb fèl millàba kerül plusz a fegyver szekrèny stb szòval elèg necces a dolog.
2012. nov. 12. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 minekaz1990 válasza:
ez ne haragudj de már nem hatályos jelenleg ha éles lőfegyvert akarsz tartani arra indoklás kell hogy miért és nem elég annyit hogy "önvédelmi célból" hanem elég nyomós okodnak kell lennie nem adják oda egykönnyen anyagilag viszont igen húzós ez tény egészségügyi (psziho) vizsgálat kell látásvizsgálat + 2 darab páncélszekrény vagy 1 2részes külön a tárnak és a fegyvernek... kb
2012. nov. 23. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 kovpet ***** válasza:

Sportcélra kaphatsz.

Az első nem tudom, hogy mire gondolt a protekció alatt. Lemész egy lőtérre, befizeted a tagdíjat és ennyi. Nem kell semmi protekció. Az engedélyhez vannak plusz feltételek (fegyvervizsga, klubtagság, el kell érni egy szintet, stb), ezeket teljesíted és lehet sportfegyvered.

Önvédelmi nem lehetne, de nem is azt akarsz, ahogy írod.

2012. dec. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!