Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Vissza kell e fizetni a...

Panka1987 kérdése:

Vissza kell e fizetni a munkanélkülit ha eddig Olaszban dolgoztam, de nem oda megyek vissza?

Figyelt kérdés
Október 11.én szűnt meg a munkaviszonyom Olaszban.November végén Svájcban fogok kezdeni. Kérdésem az lenne,ha az új munkaviszony megkezdése előtt megkapom a munkanélkülim,azt vissza kell e fizetnem.Mert szerintem ha addig megkapom az összeget visszamenőleg,még azelőtt h új melóm lenne,az összegre jogosult vagyok.szerintetek?

#olaszmeló
2012. nov. 16. 22:41
 1/1 verde ***** válasza:

Ez egy kicsit zavaros te lehet érted, de aki nem ismeri a pontos sztorit annak nehezen érthető. pl. mikortól jár az álláskeresői járadék, meddig lett megállapítva stb.

A lényeg, hogy ha dolgozol akkor az azt megelőző nappal meg kell szüntetni az álláskeresési járadék folyósítását. Ha kimegy a pénz miközben már dolgozol, azt vissza kell fizetned.

Ha nem akarsz bajt, akkor minél hamarabb beküldöd a munkaszerződésedet, és azzal megszüntetik a pénzellátásodat. Ha még munkaszerződést nem tudsz felmutatni, akkor pedig írásban kell értesítened a kirendeltséget, hogy szüntessék meg.

2012. nov. 22. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!