Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan és milyen önéletrajzot...

Katie fitch kérdése:

Hogyan és milyen önéletrajzot adjak be a bíróságra?

Figyelt kérdés

Végeztem tanulmányaimmal, tanácsolták hogy a helyi bíróságra adjam be az önéletrajzomat. De még sosem csináltam ilyet. Az önéletrajz kész, csak hogy adjam be? Most írjak motivációs levelet, végül is nincs meghirdetve állás nincs mihez írnom, de még ezt megoldom :D

Mibe adjam be borítékban, műanyag tasakban "bugyiban" ? Teljes káosz van a fejemben, még soha nem csináltam ilyet.

Valaki segítség!!! :)



2012. nov. 20. 12:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Milyen állásra akarod beadni az önéletrajzod?
2012. nov. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát jogi asszisztens végzettségem van, valószínűnek tartom az írnoki állásra lenne esélyem :)
2012. nov. 20. 12:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Csak azért kérdeztem, mert ugye mostmár dolgoznak bíróságon ügyintézők is, akiknek jogi diploma (főiskola) kell, amihez szerintem a jogi asszisztens elég, az írnokoknak nagyon keveset fizetnek.

Szerintem lehet, hogy diplomatikusabb lenne, ha nem is kimondottan írnoki állásra adnád be a pályázatot, hanem, hogy a végzettségednek megfelelő munkakörbe, hátha ügyintézőnek vennének fel.

Szerintem ma már az az elvárás, hogy az önéletrajz fényképes legyen és max. 1 oldalas, ilyen felsorolásszerű a végzettségről, adatokról stb.

Motivációs levélhez pedig címzettnek írd be a bíróság elnökét, jobb oldalra meg tárgynak, hogy pályázat, alá meg mellékletként, hogy önéletrajz, iskolai bizonyítvány másolatok.

Akkor már írhatod is, hogy Tisztelt Elnök Úr, alulírott xy és meg kéne fogalmazni röviden, amit az önéletrajzodba is beleírtál, hogy hol végeztél, szeretnél elhelyezkedni az igazságszolgáltatásban meg hasonlókat.

Sok sikert hozzá!

2012. nov. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget.:)

Az írnokok fizujáról már hallottam, hogy nem a legjobb meg aránytalanul sokat dolgoznak érte ....

Még annyit, hogy hogy adjam be szerinted?

2012. nov. 20. 13:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell műanyag mappába rakni, szépen külön-külön hajtsd max. félbe az önéletrajzot meg a többit és egy közepes borítékba, de ha túl vastag úgy, akkor egy A4-es nagy borítékba rakd be és mindenképpen ajánlva add fel. Adj meg mindenféle elérhetőséget, még e-mail címet is, hogy tudjanak értesíteni, bár mostanában nem szokás. Állami cégeknél szokták még kérni az írásbeli hozzájárulást is ahhoz, hogy megőrizhessék az önéletrajzod arra az esetre, ha lenne üresedés, esetleg még egy ilyet is írhatsz mellé, mert elvileg ha nincs üres hely, akkor megy az iratmegsemmisítőbe, nem iktatják és nem tárolják.
2012. nov. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi szépenm még egyszer! Sokat segítettél!!! :)
2012. nov. 20. 14:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!