Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudnátok nekem olyan hiány...

Tudnátok nekem olyan hiány szakmát mondani aminek az elvégzéséhez nincs szükségem érettségire?

Figyelt kérdés

2012. nov. 20. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Csinálj egy érettségit ;) Hamar meglesz az, meg nem is túl nehéz. IRatkozz be, nincs ebben semmi gáz.
2012. nov. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Talán szakácsokra van nagyobb kereslet a többihez képest.
2012. nov. 20. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem vagyok olyan helyzetbe hogy 3 évig tanuljak érettségiért aztán szakma... szakács az mondjuk szimpatikus. Más?
2012. nov. 20. 20:49
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül 3 év + szakma. Bár nem tudom, meddig jutottál, de van gyorsított mód, ahol 1-2 év alatt meg lehet szerezni, és e közben szakmát is tanulni (tehát párhuzamosan). Hívj fel telefonon pár környékbeli középiskolát és kérdezd meg, milyen lehetőségek vannak, hátha tudnak jókat mondani!
2012. nov. 20. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sok jó szakmához nem kell érettségi... Az akkor kell, ha tovább akarsz tanulni, nem feltétlenül fősulin, de OKJ-s képzésekhez is kell. Majd megcsinálod később, ha van kedved, de nézzük csak mihez nem kell és hiányszakma. Pl.: villanyszerelő, ehhez ha jól tanulsz még ösztöndíjat is adnak a szakmunkásképzőkben, hegesztő, ács, kőműves, gépi forgácsoló, géplakatos...tudok még... De azt nem írtad meg, hogy mi érdekel? Vendéglátás, egészségügy, építőipar, gépipar...?
2012. nov. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Bolti eladón gondolkoztam ahoz nem kell érettségi viszont nem tudom milyen esélyeim vannak érettségi nélkül munkát találni vele. Tescoba kasszához kevés lenne az én idegrendszerem:D
2012. nov. 22. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!