Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi történik, ha 3 nappal...

Mi történik, ha 3 nappal később fiezetem be a büntetést?

Figyelt kérdés
Megbüntettek közterületen való pisilésért,10000 ft-ra.Másodikáig kellene befizetni,de csak 5.-én kapok fizut.Egyből átváltozik elzárásra vagy mi lesz?

2012. nov. 24. 17:36
 1/3 anonim ***** válasza:

A fizetési felszólításban benne van, hogy ha a BEFIZETÉSRE nyitva álló HATÁRIDŐBEN írsz egy levelet a kormányhivatalnak, amiben kéred, halasszák el a befizetést egy hónappal, akkor fognak neked haladékot adni. Írd le, hogy a kérésed oka az, hogy csak a jövő havi fizetésből tudod befizetni a büntetést, de mindenképpen szeretnéd kifizetni.

(De ilyet csak egyszer - max 6 hónapra - engedélyezhet a szabálysértési hatóság, ezért vigyázz, hogy ezt a határidőt ne mulaszd el!)

A levelet a XY megyei Kormányhivatal Hatósági főosztály Szabálysértési osztályra címezd. És figyelj a határidőre! (Legjobb, ha be is telefonálsz.)

2012. nov. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. nov. 27. 08:19
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem leírni, hogy a kérelem viszont illetékköteles. 3000Ft-os illetékbélyeg kell rá, azt hiszem. Olvasd el, amit kaptál. (De ha azt nem ragasztod rá, akkor szerintem nem elutasítják, csak hiánypótlásra hívnak fel.)


Biztos, ami biztos, hívd fel az ügyintézőt, rajta van a neve és a telefonszáma a felszólításon.

2012. nov. 27. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!