Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az embereknek...

Miért van az embereknek ellenszenve a környezetvédelemmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy túl van spilázva a téma, és ezért unalmassá válik. Idegennyelvekből már több szó esik róla, mint a családról, de máshol is ezerszer visszatérően hallani az alapokat, mint gyűjtsük szelektíven a hulladékot, ne fűtsünk annyira, stb.

Ezeket pl. én is már rettentően unom.


De ettől függetlenül nem értem, hogy miért nem bírják sokan megtenni a már kívülről fújt alapokat, miért nem hajlandók kicsi áldozatot vállalni, időt szentelni a dolgokra?

Tudom, könnyebb azt mondani, hogy úgyse ér semmit - ami így nem igaz -, mint lépést tenni.

Nem értem, ha valaki rászólunk, akkor miért kell felkapnia a vizet? Vagy miből gondolják, mi alapon, hogy úgyse ér semmit? Ezer dolgot lehet tenni egyénileg is...


Ráadásul olyan tömény undorral tudnak az olyan emberekre tekinteni, akik környezetvédelmet tanulnak, hogy azt kb. csak akkor lehet elképzelni, ha valaki benne van... Az ilyen osztályok/tagozatok/egyetemi szakok tanárai lekezelik a diákokat/hallgatókat; társaságokban az emberek arcokat vágnak, fintorognak, van, hogy hozzá se szólnak a delikvenshez vagy lekezelőek.

Úgy állnak az ilyen emberekhez, mintha UFÓ-k lennének, valamilyen más élőlények...



Egyébként a környezeti nevelésre visszatérve...

Az egészet nagyon rosszul csinálják! Miért nem lehet inkább az érdekes részeiről beszélni a frázisok ismételgetése helyett?


2012. dec. 2. 13:00
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!