Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan kereszteltethetem meg...

Hogyan kereszteltethetem meg magam?

Figyelt kérdés
Sajnos nem vagyok megkeresztelve, keresztszülői viták miatt... Engem ez nagyon zavar és szeretném magam megkereszteltetni. A kérdésem, hogy ezt hogyan lehetne kivitelezni, mi/mik szükségesek ehhez és merülnek-e fel költségek? Soha nem jártam templomba, nem vettem részt misén és semmi egyeben.

2012. dec. 4. 00:31
 1/3 anonim válasza:

Két választásod van.

1.) Ha templomi keresztelőt akarsz, elmész a legközelebbi plébániára és beszélsz a pappal, és megkéred őt, hogy a következő keresztelésen, te is szeretnél keresztséget kapni.

2.) Elkezdesz gyülekezetbe járni, és ott van bemerítkezés !

Ami az igazi keresztség, Bibliai.

Én mindenképpen a 2. javasolnám !

Szeretettel: Judit

2012. dec. 4. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

Melyik felekezet érdekel Téged? Van erről elképzelésed, vagy még ez is eldöntésre vár?


Első: Szerintem nem érdemes (főleg nem a kérdező felé) ilyen kijelentéseket tenni, hogy melyik igazibb, melyik kevésbé. Erről valóban viták vannak a felekezetek és azok tagjai között (ahogy szinte minden nagyobb vallás felekezetei között), de erre a kérdező is rá fog jönni idővel, akármelyik felekezetet is választja. Sajnos ez létező jelenség, de nem érdemes rögtön ezzel szembeállítani.

2012. dec. 4. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Nagyon is jól mondja az első válaszoló. Mivel épp az a lényeg hogy az ember önként vállalja a keresztséget. Nem azért mert a szülei eldöntötték vagy mert ez a szokás hanem azért mert ő maga akarja.


Kérdező de csak is akkor tedd meg ha tisztában vagy vele hogy mi is az a megkeresztelkedés. Hogy mit is jelképez mi a jelentősége.

Ismerd meg a Bibliát s ezáltal magát Istent. Fogadd a szívedbe Jézust s légy a követője.

2012. dec. 4. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!