Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mikor áll be az autó motorja?...

T.zsu1980 kérdése:

Mikor áll be az autó motorja? Mik a jelei és mit kell kicserélni benne?

Figyelt kérdés

2 éve generáloztattuk a meglévő autnk ez egy 1.2 daewoo kalos benzines.Most egyik nap mentem vele,szép csendes volt,ráléptem a kuplungra 3km után és leállt az autóm.Azóta nem indul.A szalonba ugy hogy megsem nézték rávágták beállt a motor de mégcsak felsem nyitották a motorháztetőt,és felirtak egy listát,vegyek komplett hengerfejet.fötengelyt meg vezérmüszett.vizpumpa,stb.ami kb 250 ezer ft-ba lenne benne.megkérdeztem pár ismeröst,aztmondták olyan nincs hogy kikell a hengerfejet is és a fötengelyt is cserélni,mert vagy a motor also vagy felsö része szorul illetve áll be.csak megjegyzem az autonak semilyen fura hangja nemvolt..hordtam 10 ezrenként olajcserére..2 éve ugyanigy megvették velem a hengerfejet és a fötengelyt..

Én nem akarom elhinni hogy igy látatlan van ilyen hogy megállapitsa beállt a motor és ez és ez kell.Igaz nem indit,amikor inditani akarom olyan mintha az aksija lenne lemerülve..eltünik rola minden ledlámpa világitás...persze nem az aksi..de lehetséges hogy csakis kizárolag az lehet a baja hogy beállt a motor?



#autó #motorcsere #hengerfej csere #autó motorjának hibái #motor hibák #fötengelycsere
2012. dec. 4. 18:19
 1/4 Buszos Tamás válasza:
Amennyiben az aksi biztosan jó, tehát lenne ereje pörgetni a motort, de az mégsem mozdul, akkor sajnos nagyon valószínű, hogy tényleg beállt a motor. Amennyire én tudom, az, hogy melyik része sérült és mennyire, az csak azon múlik, hogy a tönkremenés pillanatától kezdve, meddig lett még erőltetve, hogy forogjon. Én azért azt javaslom, hogy keress valakit (akár ismeretségi körön keresztül), aki szakember és megbízol benne, hátha ő segítőkészebben áll a dologhoz.
2012. dec. 4. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ.Az auto abban a pillanatban hogy megált,azóta nemlett megeröltetve..csak párszor probáltuk inditani,de ennyi,Ugy huzattuk be a szalonig,Én csak azt nem értem,bele sem néztek és mért mondják ezt is meg azt is kikell cserélni.Törényszerü hogy mind a hengerfej mind a fötengelyrész megsérült???
2012. dec. 4. 18:42
 3/4 Buszos Tamás válasza:
Szerintem nem törvényszerű. A normális az lenne, ha azt mondták volna, hogy fogalmuk nincs, hogy mi sérült meg és mi nem, ezért szétszedik, és mielőtt bármit csinálnak, felhívnak, hogy mi ment tönkre, és mennyibe kerül azoknak a javítása, cseréje.
2012. dec. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hát igen..arrol nem is beszélve 2 éve is ők csinálták..és hat éve odahordom az autot miota megvettem...bármi baja volt....mért pont egy törzsvásárloval ilyenek..ezért is huzatom holnap haza...beszéltem egy ismerös szerelövel,megnézi nekem....annyit mondott...sok bármi más oka is lehet amiért nemindul el egy auto....

de látom nemcsak én nemértek egyet az opel szerviz és szalon mostani hozzáállásával.. :)

2012. dec. 4. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!