Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Akik terjesztik a 21-i baljós...

Akik terjesztik a 21-i baljós jövendöléseket belegondolnak abba, hogy vannak akikben szorongást, félelmet, rettegést keltenek?

Figyelt kérdés

Csak ismeretségi körömben van több olyan gyerek, fiatal, befolyásolható felnőtt, aki sírva is fakadt és retteg.

Akik terjesztik, tudják(?), hogy milyen szörnyűségek lesznek: vállalnak valamilyen felelősséget?



2012. dec. 6. 15:32
 1/2 anonim ***** válasza:

Ez sajnos már így marad, mert elszabadult. Mindjárt itt van a dátum, és utána remélhetőleg rájönnek az emberek hogy ez elkövetkezendő jóslatok valódisága is erősen megkérdőjelezhető, és nem kezdődik el ismét egy ilyen szintű pánikkeltés.


Nem nézek tévét, de úgy hallottam hogy a híradók kicsit elbúvárosodtak. Ott nem szokták ezeket cáfolni? Hiszen rengetegen nézik.


Ha pedig a másik oldalt nézed, a neten mindenki azt ér el akar, és olyan szempontok szerint informálja magát, ahogyan az ő lelki állapotának az megfelelő. Aki erre a világvége-mesére kapható az itt is hamarabb fogja az ezotéria témakört felkeresni, mint a tudományét vagy más olyat ahol hihető információt szerezhet.

Megint ott van a befolyásolhatóság jelenléte. Aki képes elhinni a valóságtól egyre jobban elrugaszkodó dolgokat, az miért nem akarja a cáfolatokat befogadni, amit többnyire bizonyítékokkal támasztanak alá? Oké, van akiben erősebb ez a dolog, de akkor védje meg magát és kerülje a hasonló dolgokat. Nem lenézni akarom azokat akik tényleg rettegnek, de magamból kiindulva legalább megnézném egy állítás valódiságát, és a helyén kezelném ha igaz vagy nem igaz.

Itt van a NASA-nullsík esete. Tele van megcáfolható dolgokkal, kezdve azzal hogy a NASA nem jelentett be semmit, így alapjaiban dől meg a dolog. Sőt, még cáfolták is. Ha én félek, akkor megkeresem ezeket az infókat és megnyugodok azzal hogy a neten terjesztett dolgok valódisága sokszor kétséges. Ha esetleg még azt is tudom hogy mi az a hoax, akkor a későbbiekben is megvédhetem magam a sok 'küldd tovább' és 'xy ezt-azt állította' jellegű tömeges netes jelenségektől.

2012. dec. 6. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Eleinte biztos belegondoltak, hiszen ezeknek a jövendöléseknek pont az a céljuk, hogy szorongást és félelmet keltsenek. Az USA-ban ez nagyon jól bejött, gondolj csak a bunkerekre. Mostanra azonban már boldog-boldogtalan ezt terjeszti, már csak a hecc kedvéért is, és éppen emiatt vált mára már hiteltelenné. Ilyenkor tényleg csak azt lehet tenni, hogy az illető, aki retteg, utánajár a dolgoknak.


Felelősséget meg senki nem fog vállalni, miért is tennék? Az internet szót ad mindenkinek. Akik az ismeretségi körödben rettegnek, azoknak logikusan el kell mondani, miért is hülyeség ez az egész, és hogy mi is az, hogy "nyilvános félelemkeltés". Hogy ebben így pár nappal a "nagy esemény" előtt mi a pláne, nem tudom.

2012. dec. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!