Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A víz melyik tulajdonsága...

A víz melyik tulajdonsága miatt kezd télen a jégréteg a víz felszínén kialakulni?

Figyelt kérdés

2012. dec. 9. 14:02
 1/5 2xSü ***** válasza:
Egyrészt a párolgás miatt. Ez nem csak a víz esetén van így, az olvadt vas is a felületén kezd el megszilárdulni. A folyadékban a molekulák energiája nem egyenletes, az ütközések során átadják a molekulák egymásnak az energiát. Ha egy molekula nagyobb energiát kap, akkor képes elhagyni a folyadék felszínét, és hátrahagyva az alacsonyabb energiájú – hidegebb – molekulákat.
2012. dec. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2012. dec. 9. 14:27
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem a sűrűség. Ha a vízben jég alakul ki, akkor az a felszínre fog kerülni, mert a jég sűrűsége kisebb, mint a vízé.
2012. dec. 10. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 2xSü ***** válasza:
#3: Első nekifutásra erre gondoltam én is, de ugye ha a mondjuk a tó alján alakul ki a jég, akkor az odafagy a tó aljára és nem jön fel. Másik oldalról azok az anyagok is így fagynak meg, amiknél a fagyott állapot nagyobb sűrűségű, mint a folyékony.
2012. dec. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
2xSü: Mielőtt írtam az előzőt, azon gondolkodtam, hogy a természetben a folyadék hűlése szinte mindig a környezet hűtése miatt történik. Ezért fagyni is a szélein fog. Víznél egyszerű az ügy, mert rendszerint fentről hűl, tehát ott jelenik meg a jég. De mi van, ha lentről hűtjük? Akkor a sűrűségkülönbség miatt elkeveredik és akkor is fent fagy meg vagy lent? És ha tegyük fel lent kezd megfagyni, akkor előbb-utóbb lesz akkora felhajtó erő, hogy elszakadjon a talajtól?
2012. dec. 11. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!