Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Karinthy Frigyes - Tanár Úr...

KisCicuska kérdése:

Karinthy Frigyes - Tanár Úr Kérem című művének megadott kérdéseire kéne válaszolni? Több lent!

Figyelt kérdés

2.Fejezet-Reggel hétkor

-Hogyan kezdődik az álom leírása?

3.Fejezet-Elkéstem

-Milyen reményei foszlanak széjjel Bauernak az iskolába érkezéskor?

4.Fejezet-Eladom a könyvem

-Hogyan viselkedik a kereskedő?

-Mit jelent ,,lart pour lart"?

5.Fejezet-A jó tanuló felel

-Hogyan viselkednek a tanulók a felelő kiválasztásának pillanataiban? Gyűjtsd össze a főbb típusokat!

Rajzold le, amit Steinmannak kellett rajzolnia! (elég ha leíros h mit rajzoljak :) )

-A jó tanuló naplót vezet. Fogalmazd meg 4-5 mondatban az aznapi bejegyzést!

6.Fejezet-A rossz tanuló felel

-Az író a rossz tanulót Ágnes asszonyhoz hasonlítja.Ki ő?

7.Fejezet-A bukott férfi

-Írj egy védőbeszédet! Engem félreismertek a tanárok címmel

8.Fejezet-Magyar dolgozat

-Írd ki a háromnegyedes dolgozatból azokat a kifejezéseket, amelyek szerinted nem helyénvalók a fogalmazásban!

-Egyetértesz-e a dolgozatok osztályzataival? Indokold válaszodat!

9.Fejezet-Röhög az egész osztály

-Milyen turpisságokat nem vesz észre a tanár?

11.Fejezet-Magyarázom a bizonyítványom

Sorold fel Bauer legképtelenebb állításait!

13.Fejezet-Naplóm

-Milyen körről beszél az első bejegyzésben?

-Tartja-e magát a fogadkozáshoz?

14.Fejezet-Lógok a szeren

-Milyen tornaszeren lóg a narrátor?

-Melyik a legszebb sportág?

15.Fejezet-A vésztanács

-Hogyan készültek a gyerekek az összecsapásra?

-Ki írt még diákbandák háborújáról?

16.Fejezet-Hazudok

-Kit tartanak a nagyotmondás jelképének?

-Ki volt Karinthy idejében az uralkodó?

Hogyan vált Karinthy íróvá?

Előre is köszi :)Ha valaki csak 1-et tud a kérdésekből akkor is írja le légyszíves:)Köszönöm szépen:)



2012. dec. 10. 18:32
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
Köszii :D am nem a szövegértésem 4 es , de azért köszi , de amit esetleg végképp nem találok abban ugye segitetek;) ???
2012. dec. 11. 13:58
 12/24 anonim ***** válasza:

Nagyon futolag olvasol. Nem negyesrol volt szo, hanem egyesrol. "szövegértésem 1es kb xDD" ezt meg meg te mondtad, erre reagalt valaki mas.

Figyu, nincs esetleg diszlexiad? Komolyan kerdezem, mert akkor lehet, hogy azert ekkora nyug ez neked, mert egyebkent egy tenyleg szorakoztato konyv. Es persze lehet hogy a szovegertesed is ezert rossz. Nem mintha fogockodot akarnek adni amivel takarozz, a diszlexiara is szoktak ajanlani a jol bevallt modszert: gyakorlas. Gyakorold az olvasast, minel tobbet!:)

2012. dec. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Figyu , took olvasni ez tény , szövegértésem 4-es ez is tény de sajna engem nem érdekel ez a könyv , én a más stílusú (pl: vámpíros, farkasos ) könyveket szeretem ,, mert ezek érdekelnek , de sajna a tanár úr kérem nemnagyon rdekel , és lusta vook elolvasni ENNYI röviden !
2012. dec. 11. 18:29
 14/24 anonim ***** válasza:

Végül is kiderült a fél igazság. Valld be őszintén hogy soha nem olvastad el Karinthy Frigyes művét. Mert nem érdekelt (ahogy írtad)

Én bár nem vagyok már diák, de nem is olyan régen olvastam. Hidd el nekem, nagyon jó, és én aki pár hete olvasta minden kérdésedre rögtön tudtam a választ. HA elolvasnád te is tudnád, mert adja magát minden válasz.


Egyébként az ilyen vámpíros nyál könyvekkel nem büszkélkednék.. Nem árt egy kicsit művelődni, és ilyen vámpíros ízékkel nem nagyon fog menni..

2012. dec. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

az lehet , am már nagyrészére toom a vákllaszt :D

De ki az az Ágnes asszony akihez hasonlítja ?? mert ezt nem toom :(

2012. dec. 11. 19:05
 16/24 anonim ***** válasza:
49%
ne erőlködj már itt Jézusom, olvasd végig normálisan azt a szinte papírlap vastagságú könyvet.. ha egy ilyen könnyű feladathoz itt rimánkodsz nekünk, akkor mit fogsz majd csinálni a többi osztályban? megbuksz? előveszed az okostelefonod aztán kiírod a gyakori kérdésekre, hogy "írjátok már meg lécci helyettem a matekdolgozatot"???
2012. dec. 11. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
megnyugtato, hogy olvasni tudsz, mert irni nem tudsz, az hetszaz! felenk a magadfajtakat bunkonak hivjak.
2012. dec. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Jólvan na akk ne segitsetek, lesz*rom,
2012. dec. 13. 14:40
 19/24 anonim ***** válasza:
egyébként amíg itt rinyálsz addig simán megkereshetted volna a könyvben a választ! nehogy már a befőtt tegye el a nagymamát!
2012. dec. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:
Én rinyálok ??? háháháhhhhh jóviccc
2012. dec. 14. 19:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!