Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Karinthy Frigyes - Tanár Úr...

KisCicuska kérdése:

Karinthy Frigyes - Tanár Úr Kérem című művének megadott kérdéseire kéne válaszolni? Több lent!

Figyelt kérdés

2.Fejezet-Reggel hétkor

-Hogyan kezdődik az álom leírása?

3.Fejezet-Elkéstem

-Milyen reményei foszlanak széjjel Bauernak az iskolába érkezéskor?

4.Fejezet-Eladom a könyvem

-Hogyan viselkedik a kereskedő?

-Mit jelent ,,lart pour lart"?

5.Fejezet-A jó tanuló felel

-Hogyan viselkednek a tanulók a felelő kiválasztásának pillanataiban? Gyűjtsd össze a főbb típusokat!

Rajzold le, amit Steinmannak kellett rajzolnia! (elég ha leíros h mit rajzoljak :) )

-A jó tanuló naplót vezet. Fogalmazd meg 4-5 mondatban az aznapi bejegyzést!

6.Fejezet-A rossz tanuló felel

-Az író a rossz tanulót Ágnes asszonyhoz hasonlítja.Ki ő?

7.Fejezet-A bukott férfi

-Írj egy védőbeszédet! Engem félreismertek a tanárok címmel

8.Fejezet-Magyar dolgozat

-Írd ki a háromnegyedes dolgozatból azokat a kifejezéseket, amelyek szerinted nem helyénvalók a fogalmazásban!

-Egyetértesz-e a dolgozatok osztályzataival? Indokold válaszodat!

9.Fejezet-Röhög az egész osztály

-Milyen turpisságokat nem vesz észre a tanár?

11.Fejezet-Magyarázom a bizonyítványom

Sorold fel Bauer legképtelenebb állításait!

13.Fejezet-Naplóm

-Milyen körről beszél az első bejegyzésben?

-Tartja-e magát a fogadkozáshoz?

14.Fejezet-Lógok a szeren

-Milyen tornaszeren lóg a narrátor?

-Melyik a legszebb sportág?

15.Fejezet-A vésztanács

-Hogyan készültek a gyerekek az összecsapásra?

-Ki írt még diákbandák háborújáról?

16.Fejezet-Hazudok

-Kit tartanak a nagyotmondás jelképének?

-Ki volt Karinthy idejében az uralkodó?

Hogyan vált Karinthy íróvá?

Előre is köszi :)Ha valaki csak 1-et tud a kérdésekből akkor is írja le légyszíves:)Köszönöm szépen:)



2012. dec. 10. 18:32
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Ez házi feladat? Nem olvastad el? Pedig jó kis történet.. Nem is olyan hosszú..
2012. dec. 10. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:

De nagyábol elolvastam :) De lécci segits nekem :D

Kraácsonyig le kell adni :)

Léccy :)

2012. dec. 10. 19:04
 3/24 anonim ***** válasza:

~200 oldalas a könyv, amire van még 2 heted.


Nem tűnik lehetetlen küldetésnek...

2012. dec. 10. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
toom ;) de lécci kérlekszépen segitsetek o.O
2012. dec. 10. 19:56
 5/24 anonim ***** válasza:
58%
könyörgöm ne legyél már ennyire lusta, nehogy mi csináljuk már meg a te házidat.. ráadásul nem is olyan nehéz kérdések -.-
2012. dec. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
nemvook lusta , az egész könyvet elolvastam .. kb 75 kérdésre kellett válaszolni .. a nagyrészére tudtam is , de ezeket nem tudtamm....
2012. dec. 10. 20:46
 7/24 anonim ***** válasza:
olvasd el ujra, celzottan a kerdesekre koncentralva! A szovegertes fontos dolog, ha most ezt megcsinaljuk helyetted, akkor orokke hatranyban fogsz elni, szoval szedd csak osszemagad, es kezdj neki!:)
2012. dec. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
szövegértésem 1es kb xDD , de az még a könyvbe sincs benn h mit jelent az a lart pour lart , ezt végképp nemtoom
2012. dec. 10. 21:53
 9/24 anonim ***** válasza:

Pont ezert kellene rafekudnod, hogy ne legyel ilyen rossz a szovegertesben. Nagyon sokat szamit a szovegertes az elet minden teruleten, meg a tanulasban is. Most van alkalmad ezt gyakorolni, elsajatitani, ha a rovidebb utat valasztod (ergo csalsz) tenyleg a sajat magaddal szursz ki, ezt nem akarhatod!:)


L’art pour l’art (magyarul: ’művészet a művészetért’)

[link]

mi is ezt irodalombol tanultuk anno, erdemes figyelni az oran, nagyban megkonnyiti az otthoni munkad (tudom, hogy hulyeskedni sokkal szorakoztatobb, en is ilyen voltam, mindenen jart az eszem, csak a kotelezo dolgokon nem, de rengeteg munkat kellett utolag belefektetnem, hogy megcsinaljam megegyszer az emeltszintu erettsegit pl., mert egyebkent nem vettek volna fel fosulira. mindezt munka mellett. szoval akkor mar nagyon bantam, hogy nem figyeltem jobban az oran, es hogy ellinkeskedtem a hazikat, ami tenyleg teged tesz tobbe, okosabba, a javadra valik, es nem kiszurasbol adjak a tanarok.) Remelem nem veszed ezt papolasnak, ez tenyleg egy szemelyes jo tanacs inkabb:)

2012. dec. 10. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
49%

Ha a szövegértésed saját bevallásod szerint egyes, akkor anélkül, hogy gyakorolnád az olvasást, és az olvasottak megértését, felnőttkorodban hogyan fogod megérteni mondjuk a munkaszerződésedet? Ugye nem a gyakorikerdesek.hu segítségével tervezed leélni az életedet? :-)


Aludj egyet, aztán kezdj bele holnap a könyvbe! Sok sikert!

2012. dec. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!