Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan küldjék el nekem? így...

Roland.csoki kérdése:

Hogyan küldjék el nekem? így lehet?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm szeretne nekem ajándékba küldeni egy 800 dollár értékű számítógépet amerikából.

Azt tudom hogy 40 euró felett vámot, és adót kell fizetni.


ha pl eladja nekem 20 euróért és feladja, akkor is kell vámot és adót fizetni?



2012. dec. 11. 23:07
 1/6 2xSü ***** válasza:
Igen. A vám esetén az adott dolog piaci értékét veszik figyelembe. (Különben boldog-boldogtalan kijátszaná a dolgot. Veszek egy autót 1 dollárért, persze előtte küldök egy átutalást x ezer dollár értékben, mondjuk ajándékként, vagy támogatásként…)
2012. dec. 12. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondolom ezt nem lehet kijátszani, és nem is szabad?!
2012. dec. 12. 07:56
 3/6 2xSü ***** válasza:

A nem szabad kérdése… Fogalmazzunk úgy, hogy nem törvényes kijátszani. Elméletileg. Merthogy a törvény pont azt védené, hogy ajándék címszó alatt ne hozzanak be kereskedelmi forgalomba kerülő terméket. Viszont te tényleg ajándékba kapnád, tehát a törvény itt most nem az igazságot szolgálja. A törvény kijátszása lehetséges törvényi keretek között, és nekem erkölcsi aggályom sincs miatta.


Ki lehet-e játszani? Igen. Pl. több kisebb csomagban adja fel, ahol a csomagok tartalma külön-külön nem éri el a 40 Eurót (bár én 45-re emlékszem). Mondjuk ez esetünkben részben kivitelezhető, részben meg nem, mert vannak azért olyan alkatrészei a gépnek, amik önmagában többe kerülhetnek 40 Eurónál.


Persze ez magasabb postaköltséggel is jár. Lehet, hogy a vámmal jobban jársz…


De lehet, hogy a legegyszerűbb, ha ő ott az USA-ban értékesíti a gépet, átutalja a pénzt, majd te itthon veszel belőle egy gépet. Az átutalás költségét kompenzálja a postaköltség hiánya. Persze ha olyan a gép, hogy az USA-ban is értékesíthető. (Mondjuk ha 800 USD az ára, akkor valószínű nem egy kiélt gépről van szó, ami ott a kutyának sem kell.)

2012. dec. 12. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Egy 2012-es mac miniről van szó (quad core i7, 1tb,4gb ram)

itthon 256 ezer, ott 174 ezer..


Én is gondoltam már szétszedésre, de nem igazán tetszik.


Ha régebbi mac mininek a számláját rakják a dobozba, és azt írják rá hogy használt és pl 400-500 dollárba kerül csak? (régebbi ennyibe kerül)


Hogyan ellenőrzik hogy mi van a csomagban? felbontják?

2012. dec. 12. 16:43
 5/6 A kérdező kommentje:

hmmm,


Ha 20 ezer a postaköltség, és veszem a 30 % adót-vámot,

akkor 219 ezerre jön ki...


akkor meg már nem igazán éri meg(HA kiderül)37 ezer Ft minuszban


szerinted?

2012. dec. 12. 16:49
 6/6 harleynagyi válasza:
ha hasznltkent kuldi es kottra biztositast akor meg kapod es nem kell vagy nagyon minimum vamot kell ra fizetni ..Igen felbontjak a Vamnal ,
2012. dec. 18. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!