Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hol kaphatok információt a...

ERIKA119 kérdése:

Hol kaphatok információt a nők 40 év szolgálati idővel rendelkező kedvezményes nyugdíjba vonulásról?

Figyelt kérdés
A szolgálati idő igazolásomat már februárban megkaptam, de valahogy nem egyértelmű számomra, hogy melyik időt nem számítja bele. Az egyik lapon meg van a kellő idő, a határozatban meg olyan évet ír, ami sehol máshol nem szerepel.

2012. dec. 13. 09:41
 1/4 anonim ***** válasza:
nyugdíjintézetben tuti felvilágosítást adnak...
2012. dec. 13. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Azt tudom, de én az interneten keresem a választ, hogy ne kelljen utazni miatta.
2012. dec. 13. 11:04
 3/4 anonim válasza:
Olvassa el figyelmesen a szolgálati idő elismerési határozat indoklási részét.Abból egyértelműen megállapítható ,hogy más a tényleges nyugdíjhoz figyelembe vehető szolgálati idő és más a 40 év alapján igénybe vehető szolg.idő. Ez utóbbinál nem lehet mindent figyelembe venni /pl.szakminkás idő, felsőoktatás ../ mindez részletesen szerepel a határozatban. Atörvényi hely is le van írva,ahol megnézheti,de az nehezebben érthető,mint az indoklás.
2012. dec. 14. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dudok Andrásné ***** válasza:
Nos én most mentem nyugdíjba és talán a mi nyelvünkre lefordítom.Lehet, hogy meg van a szolg.időd, de nincs meg a ledolgozott 40 éved. Hányban szölettél? Ha 1953 ban születtél elmehetsz idén ha meg van a 37 év szolg. időd. Ha fiatalabb vagy a szolgálati időbe csak az számít bele amikor te utánnad nyugd. járulékot fizettek.És az se mindegy hány gyermeked van?Én41 év szolg. idővel sem tudtam elmenni mert 4 gyermeket szültem.10,5 évig voltam gyesen ebből 8at számol be a ledolgozottba.Vagyis 32 év ledolgozottnak kellett volna lenni+8 év gyes, és úgy 40.
2012. dec. 14. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!