Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért félek a sötétben? 12/L

Miért félek a sötétben? 12/L

Figyelt kérdés
Eddig még nem féltem a sötétben, de minél idősebb vagyok annál jobban félek a sötétben.(Ijesztő dolgokat nem néztem)

2012. dec. 19. 13:39
 1/5 A kérdező kommentje:
És már 9 éves korom óta, betegesen. Még ha el van húzva a redőny akkor is félek.
2012. dec. 19. 13:49
 2/5 A kérdező kommentje:
Ja és azt sem értem hogy akkor az utcán miért megyek félelem nélkül ha a házban nem.
2012. dec. 19. 15:27
 3/5 anonim ***** válasza:
kinövöd, én is kinőttem
2012. dec. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
azért mert nem tudod, hogy mi van ott, és az ember automatikusan fél az ismeretlentől. én is féltem, mindenki félt. 16-17 éves korodra már nem fogsz. egyébként szerintem pont jó ha horrorfilmeket nézel, az elsőtől én is féltem de a huszadikra már semmi bajom nem volt és a sötétben sem féltem.
2012. dec. 28. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezzel azért vitatkoznék. Én még óvodás koromban egyszer nagyon beteg voltam, és nem tudtam aludni éjszaka, úgyhogy tévéztem. Sajnos megnéztem egy horrorfilmet, aminek ráadásul pont egy kisfiú volt a főszereplője, akit megszállt egy démon. Ez teljes egészében meghatározta a sötéthez való viszonyomat: kb 12-14 éves koromig féltem a sötétben, de nem sima félelem volt, hanem egyszerűen rettegés. 9 éves koromban emiatt előfordult egyszer az is, hogy a sötétben nem találtam a folyosó villanykapcsolóját, úgyhogy nem mertem kimenni wc-re és inkább a szőnyegre pisiltem. Anyu, mondjuk elég megértő volt, és nem is haragudott rám, amikor elmondtam neki. Ez a félelem el is múlt 16 éves koromra, most 21 évesen viszont megint előjött, ezúttal Slenderman miatt. Tudom, hogy hülyeség, meg minden, de ha sötétben mászkálok a lakásban, kiráz a hideg, folyamatosan olyanérzésem van, mintha valaki figyelne. BIztosan hallottátok már azt a kifejezést, hogy a hátában érzi valakinek a tekintetét. Na, ez nálam is megvan sajnos. Mostanra annyira felerősödött a félelmem, hogy egyetemi pszichológushoz kellett mennem, és előfordult már, hogy a pécsi lakásunkban a barátnőmnek kellett kikísérnie wc-re. Borzalmasan kellemetlen de nem tudok vele mit csinálni. Másrészt a sötéttől való félelem egy természetes Fraud-i fejlődési fázishoz kapcsolódik. Általában ebben az életkorban kezdődik a mentális, pszichés függetlenedés, a szülőktől való elválás és a baráti társaságokhoz való csapódás. Ez egy átmeneti krízis, a lelki fejlődés természetes része, és az ebben a rövid időszakban megjelenő egyedüllét érzése is okozhatja a sötéttől való félelmet. Remélem, hogy tudtam segíteni.
2013. jan. 20. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!