Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Hogyan állítsam meg az állandó...

Hogyan állítsam meg az állandó panaszkodását?

Figyelt kérdés
Van egy barátnőm, aki mindig panaszkodik, akkor is, ha valami jó történik vele. Egyszer testnevelés órán a kötéllel lehorzsolta a lábát és legalább 1 hétig folyamatosan arról beszélt, hogy mennyire fáj a lába, ki milyen gyógymódot ajánlott, meg hogy ő most nem tud tornázni, mert a cipő nyomja a sebet stb. Az egyik vizsgára pedig 5-öst kapott, ő mégis arról panaszkodott, hogy nem 90% feletti pontszámot kapott. Máskor volt olyan, hogy 4-es miatt sírt, miközben én 2-est kaptam, szóval inkább nekem lett volna okom panaszkodni. Most pedig a Balatonra ment nyaralni, de előtte vagy hússzor elmondta, hogy ne legyen meleg, mert ő utál strandolni, inkább kirándulni szeretne. Mikor hazajött, azért sírt, hogy változékony volt az idő és nem tudhatta előre, hogy mit pakoljon. Az, hogy teljesült a kívánsága és csak keveset strandoltak, mellékes volt, lényeg, hogy mindig legyen panaszkodnivaló. Kezd már elegem lenni ebből, mert én olyan vagyok, aki mindig igyekszik megtalálni mindenben a jót és ha bajom van, akkor is csak keveset beszélek róla, amennyit mindenképpen muszáj. Szeretnék a barátja maradni, de a panszkodás már nagyon zavar.
2009. aug. 24. 12:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha ezt elmondanád neki is? Nem csak az a barát, aki veled van a jóban, hanem inkább az, akivel őszintén tudsz beszélni a dolgaidról, még akkor is, ha az őszintesége nem esik mindig jól. Beszélj vele!
2009. aug. 24. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 yuda ***** válasza:

Jobb lesz elfogadnod szerintem---úgy tűnik ez neki személyiségjegye és nemigen tudsz változtatni.Tehát vagy elfogadod ilyennek,vagy hagyod és keresel más barátot.


Am. meg csak leszívja az energiád egy ilyen ember,de nem akarom tönkretenni a barátságotokat,majd meg fogod látni úgyis...

2009. aug. 24. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!