Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mi a különbség a zippo és egy...

Mi a különbség a zippo és egy sima benzines öngyújtó között? Egyáltalán van különbség?

Figyelt kérdés
Csak ,mert benzines öngyújtó címszó alatt láttam már 1200 ft-ért is. A zippo csak egy márka jelzés vagy minőségileg is eltér?

2012. dec. 25. 19:35
 1/10 anonim válasza:
100%
A Zippo gyújtókra állítólag örökélet garancia van, de tapasztalatom szerint tényleg nem romlanak el, egy ilyen gagyi 1200 Ft-os gyújtón már egy hónap múlva kilazul minden, kiég a kanóc stb...
2012. dec. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Ha jól tudom a Zippo egy (jó minőségű) benzines öngyújtó, de egy sima "benzinesbe" (pl: JAM) is hozzávaló öngyújtófolyadékot kell tenni. Olyan 650 Ft körül van a 125 ml-es. Ja és a sima benzin és társai hamar tönkreteszik a belsejét!
2012. dec. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Az igazság az ,hogy a piacon van egy ember aki árúl ilyeneket és ki szúrtam egyet magamnak ,de nem látram ,hogy zippo lenne.Szerintetek meg vegyem 6000 Ft-ért?
2012. dec. 25. 21:30
 4/10 anonim válasza:
70%
Hát ha ilyen helyi piacra gondolsz akkor semmmiképpen ne adj ki annyit, vagy ha meg akarod venni alkudd le a felére :D Amúgy Tescokba szokott lenni késes, ott általában árulnak Zippo öngyújtót reális (4-8e) áron.
2012. dec. 25. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
most lehet veszek egy zippo-t használtan hátha lebirom alkudni 1-2 ezerre:)
2012. dec. 25. 21:51
 6/10 A kérdező kommentje:
még az lenne a kérdésem ,hogy akkor viszont az összes benzines gyújtó tölthető Zippo benzinnel?:D
2012. dec. 25. 22:15
 7/10 anonim válasza:
Igen
2012. dec. 25. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
a külömbség az hogy a zippo jo minöségü életre szolo garanciával,gondosan elkészitett,tartós erös alapanyagokbol készült és még sorolhatnám vagy fél orát
2013. jan. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Magyar Dawe válasza:
Én évek óta zippot használok és még mindig ugyanazt :) és még az eredeti kanóccal! Lehet hogy drágák de hosszú távra nagyon is megéri! Minőségi!
2013. júl. 16. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Scalperworm válasza:

A cég története[szerkesztés]

A Zippo Manufacturing Company-t George G. Blaisdell alapította, 1932-ben. A Cyklon nevű osztrák szélálló öngyújtó gyártási jogait szerezte meg, átalakította (téglatest forma és csulkópánttal kapcsolódó kupak), majd 1933-ban megkezdte a gyártást. Blaisdell szerette az akkoriban új találmány, a cipzár szó hangzását (angolul zipper), ezért adta új termékének a Zippo nevet. Az első öngyújtót 1,95 dollárért kezdte árulni.

Megbízhatóságuk és szélállóságuk miatt az amerikai hadseregben gyorsan népszerűek lettek. A második világháború alatt a króm és bronz hiánya miatt feketére festett acélból keszültek. Ekkor a gyár teljes termelését az Európában harcoló csapatok kapták. A vietnami háború alatt 200 000 Zippót szállítottak a katonáknak. Ezek különleges díszítést kaptak és ma is sok veterán féltve őrzött kincsei.

1933 óta több mint 400 millió Zippo öngyújtót gyártottak, néhány apróbb változtatást leszámítva az eredeti tervek alapján. A Zippók közben legendássá váltak, gyakran tűnnek fel hollywoodi filmekben is (például Ponyvaregény).

1962-től a cég más termékeket is gyártani kezdett: ma már kaphatók pénztárcák, zsebkések, íróeszközök, kulcstartók stb. is.

A Zippók dátumozása[szerkesztés]


1994. szeptemberi Zippo

A Zippók gyártási idejét a talpon található jelölés alapján lehet megállapítani. 1932-1955-ig nem használtak külön jelölőkódot, csak a felirat szövegéből, elhelyezkedéséből, betűtípusából, lehet következtetni a gyártási időre. 1955-től pontokkal, 1966-1986-ig vonalakkal jelölték az öngyújtó gyártási évét. 1986-ban a gyár bevezette az ún. LOT kódokat: bal oldalon A-tól L-ig a hónapokat jelölik (A=január, B=február stb.), míg jobb oldalon a római szám az évet jelöli (1986=II). Tehát például az F XII kódolású öngyújtót 1996 júniusában gyártották. 2001-től a római számok helyett arab számokat használnak (tehát pl.: H 04 = 2004. augusztus).


Forrás : [link]


Én most kotortam elő a fiókból és ahol dolgozom van polír , így kicsinosítóm egy lyukasórában :) De a wiki-n nagyon jól érzékelteti a leírás hogy már-már kultusza van - vagyis szerintem csak volt a Zippo-knak.

2017. szept. 2. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!