Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Nem probléma ha magamban (is)...

Nem probléma ha magamban (is) sakkozok?

Figyelt kérdés
Hali, most tanulok sakkozni és annó valaki nekem azt javasolta játszak egyedül a táblán úgy hogy mindkét színnel én vagyok. Azt már elfelejtettem miért javasolta, évekkel ezelőtt volt már akkor is érdekelt a dolog. Most rászántam magam, viszont a család meg rajtam röhög hogy magamba akarok játszani, (elkértem az öcsém készletét) Van ennek valami haszna vajon? Vagy valóba csak leégetem magam? Nagyon szeretnék megtanulni játszani, és annó ezt valaki aki elismert mesternek mondta magát , pont ezért javasolta mert fejlődhetek. Mielőtt rosszra gondolnátok nem vagyok magamba fordult egyén interneten másokkal is sakkozok pókerezek stb. :)örülnék ha 1-2 sakkozó is beleszólna :)És ezt valaki olyan javasolta akinek komoly pontszáma volt a FIDE listán vagy min , emlékszem nem volt hajlandó megmondani a pontjai számát mert lelepleződött volna és nem akarta felfedni, hogy ki ő .
2012. dec. 29. 20:52
 1/2 sobo8 ***** válasza:
Érdemes sakkprogram ellen játszanod. Ezzel megtapasztalhatod, hogyan legyél jó stratéga.
2020. jan. 3. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Cikinek nem ciki, én régen a vécében állítottam föl egy kis sakktáblát, a meccs a kimeneteimkor folytatódott.

A magad ellen sakkozásnak az a hátránya, hogy lassanmegy, viszont előnye, hogy találni tudsz egy olyan lépést, ami ellen a másik fél részéről egyelőre jó ötleted nincs, csak idő húzó. Önismeretnek is jó a sakkozásban, hogy inkább támadni akarsz-e vagy védekető, remiző típusú vagy-e egyelőre.

Nem ciki, a játszmaelemzéseket a szekundánsok nélkül is így csinálták-csinálják, az is egy önsakk végeredményben.


Már-ki

2020. jan. 3. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!