Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Weisz Fanni, a siket szépség...

Weisz Fanni, a siket szépség királynő csak azzal a bizonyos készülékkel hall amit a fülére fel kell rakni vagy már van valami újabb amit ő használ?

Figyelt kérdés

2013. jan. 5. 19:48
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem, ő csak azzal hall, CI a neve, Cochleáris Implantátum, ami a csigát közvetlenül ingerli.


Az már egy teljesen más kérdés, hogy miért jelel emellett olyan látványosan, ugyanis annak a készüléknek éppen az a lényege, hogy akinek nincs hallása, annak is megadja az esélyt, és valóban egész nap teljesen önálló, teljes életet lehet vele élni, tanulni, nem lenne szükség semmilyen jelelésre, jeltolmácsra. De ezt a készüléket meg kell tanulni használni, és az sok kitartást és szerencsét is igényel. Ez nem úgy működik, hogy van és minden szép és jó, ez egy nagyon kemény tanulási folyamatot kíván, ami nem mindenkinél jön össze sajnos.

2013. jan. 6. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
30%
Fanni csak beképzelt liba, mert ő a "sztár". Tanulni nem is akar, nincs érettségije, nincs szakmája, ami szégyen, mert legtöbb siketnek és hallássérültnek van. Fanni el van szállva , majd pár év múlva nem lesz híres akkor mit fog csinálni?
2013. febr. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
51%
Nem tudhatjuk, de az biztos, hogy ebben a szakmában jól el tudja adni magát.
2013. febr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
19%

Nekem is megvan a véleményem Fannikáról!

Télleg el van szállva magától az tény mert ő a "sztár"- na és kit érdekel?

Pécsre járt egy erős gimnnáziumba és hát otthagyta egy "szar" suliért! Oda jár ahova én jártam mert az hűűű de könnyű -.- Persze könnyű a könnyebbik utat választani mint megküzdeni a nehezebbikkel!

A Modellkedéssel meg öreg éveiben nem fog tudni megélni mer kinek kell egy öreg p*csa

De azt csinál amit akar nem a mi problémánk hanem az övé!

Ja és igen csak azzal a készülékkel hall,jelelni meg azért jelel mert megszokta h ő igy beszél neki ez az anyanyelve. Múltkor volt a helyi téma újságba h ő fotósnak állt,na és kit érdekel?! nyilván senkit.

2013. ápr. 4. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
18%
Az a szégyen leginkább hogy nagyon drága egy ilyen és ő neki megadatott hogy legyen ilyenye és ő eldobja és jelel tovább miközbe másoknak nem biztos hogy megadatik.Mivel olyan drága.
2015. ápr. 9. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Pali1977 ***** válasza:
100%

Nem akarok ellenkezni, de volt lehetőségem beszélni Fannival, és egyáltalán nem olyan, mint amilyennek beállítjátok, noha annyira nem ismerem, mégis a nem jelenlévők védelmében szót kellet emelnem.


CI a készülék neve, vagyis Cohleáris implantátum. A működési elvébe nem mennék bele, erről olvashatsz a wikipédia lapjain is akár. = éves kora óta van neki, igazából nem szereti, és ha teheti inkább jelbeszéddel kommunikál másokkal, amennyiben ez lehetséges.

2015. ápr. 11. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Oké hogy sokan szidják itt a Fannit mert úgymond irigyek rá hogy fogyatékossága ellenére sikeres. Na most azért belegondolni az ő helyzetébe ez nem ilyen egyszerű ahogyan sokan mondják. Én tudom milyen süketnek lenni, persze szerencsére én csak átmenetileg tapasztaltam ezt meg sajnos 10 éves koromba a hallásom folyamatosan romlott olyan szinten hogy 12-13 évesen már szinte egyáltalán nem hallottam semmit. Kemény dugulásom volt és én alapból nagyot halló típus voltam, gyerekként is sok gond volt a fülemmel. Szerencsére egy helyi orvos nem tökölt így felszúrta a dobhártyáimat, alaposan kimosta a fülemet és addig nyomatta az orromba a levegőt hogy picit táguljon a halló járatom hogy helyre jöttem. Persze akkor valamennyit még előtte javult a hallásom szerencsére de kénytelen voltam megtanulni szájról olvasni, meg már azon voltunk hogy elvisznek egy tanárhoz aki a jelbeszédet megtanítja. Aztán végül helyre jött a hallásom, persze időnként vannak alkalmak amikor nagyot hallok és elsőre nem hallok meg bizonyos dolgokat ez elég pocsék ám. Sokan nem tudják ezt.


Én ismerem Weisz Fannit volt is alkalmam beszélni vele és egyáltalán nincs elszállva magától. Az hogy ilyen sikeres az önbizalmát megnövelte ami teljesen normális, és sokan azért irigykednek rá mert ilyen jó élete van. Pedig nem kéne, ő piszok sokat megszenvedett érte, meg ő azzal a tudattal él hogy siketként kell leélnie az életét. Az hogy most jól megy neki nem jelenti azt hogy élete végéig ilyen jó világ lesz neki, de ő tesz azért hogy jó legyen neki, mert inkább ez mint hogy otthon üljön és elhagyja magát a fogyatékossága miatt. Sok ilyen ember van aki elhagyja magát mert nem jön neki semmi össze. Nem szabad, én sem vagyok egy hú de sikeres ember, nekem is van sajnos elég bajom az életbe mert nem úgy alakult ahogyan azt elterveztem, de mégis egy szintet elértem hogy ne haljak éhen, van hol laknom, van mivel közlekednem, van biztos munkám, mellette hobbim is van, meg plusz kereseti lehetőségem, barátomból kevés van, de van, én a kicsit megbecsülöm, nem anyámék pénzén van az autóm sem, igaz nem iszok, nem dohányzok nem is nagyon járok el bulizni, lehet picit unalmasnak tűnik az életem, de mégis nyugodtabban élek mert nem adom fel.

2016. jún. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon szimpatikus Fanni, bár személyesen nem ismerem. Arra nem gondoltatok, hogy az is fontos, hogy felhívja a figyelmet a jelelésre? Mert nem minden siket tud hallani az implantátummal, és nekik jól jöhet, hogy a kb. egyetlen siket híresség felhívja a figyelmet arra, milyen fontos a jelnyelv.
2016. okt. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!