Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ki mit tud elmondani a követke...

Ki mit tud elmondani a következő szakmákról?

Figyelt kérdés

'6 vagyok ,nem sokára 17.Azt szeretném tudni hogy mi a helyzet a következő szakmákkal:


-csillagászat(ezen belül a kedvenc irányzataim a planetológia,asztrobiológia,asztrofizika(csillagok működése),és még az exobolygó kutatás)


-és az evolúcióbiológia


Ezek a szakmák mit követelnek meg?Azzal persze tisztában vagyok hogy rengeteg tannulást,a téma szeretetét,beállítotságot és olvasottságot.Ezek meg is vannak.De hol tanuljak?Mihez kezdjek ha már megvan a diploma?Külföldöt hogyan nézzem?(Nem mintha itt szeretnék maradni.Eddig Németországot találom a legvonzóbbnak és a nyelvet is szeretem de hátha van más vélemény is)És le lehet még írni a szakmák velejáróit is.



2013. jan. 5. 23:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Ezekkel a végzettségekkel nem lesz könnyű elhelyezkedni.
2013. jan. 5. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

No szóval. Nekem van egy csillagász ismerősöm, aki hihetetlen sokat dolgozik. Nem azt mondom hogy reggeltől másnap reggelig bent van, de van olyan hogy reggel 7-8től dolgozik 5-6 óráig, hazaér hulla fáradtan és már csak az alvásra van ereje. A családja hiányolja őt, mivel nincs ideje velük is foglalkozni a munka mellett, és ha ez nem elég, ezért a sok mindenért kap összesen 80ezret, amit én nevetségesnek tartok ennyi tanulás mellett.

Én tanácsolom hogy nézz utána a felvi.hu-n ha Magyarországon szeretnél tanulni, de azt én is elmondhatom hogy az emelt szintű matek illetve fizika érettségi elengedhetetlen. Tehát jobb ha most elkezdesz mindkettőre készülni. Ha nem tudod őket ötösre megírni, bele se kezdj, mert elég nehéz a szakma, sokat kell számolni és egy számolással az egész munkádat tönkreteheted, amiért igen mérgesek szoktak lenni a kollégák.

Ha már mindenképp csillagász szeretnél lenni, akkor Amerikába menj, ott tanulj, mert ott meg tudsz belőle élni.

A másikról fogalmam sincs, úgy tudom ahhoz emelt biosz kell meg történelem.

Jaj, és egy középfokú nyelvvizsga. Nyilván ha németbe mész, akkor oda megélhetési szinten kell a német + egy másik nyelvből nyelvvizsga, általában angolt kérnek

Ha angol helyre mész, akkor is kell egy plusz, de Angliában és Amerikában inkább a franciát illetve spanyolt kérik.

2013. jan. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!