Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ha a világegyetem folyamatosan...

Korrupt Jagelló kérdése:

Ha a világegyetem folyamatosan tágul akkor van valami körülötte nem? Vagyis van valami a világegyetemen kívül is nem? A nagy semmibe? De akkor az is valami. Hogy van ez?

Figyelt kérdés
2013. jan. 6. 10:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt valaki megválaszolja, az igencsak esélyes egy Nobelra. Akármi is van a világegyetem szélén (már ha van egyáltalán széle), még csak a közelében sem járunk a felfedezésének, legfeljebb feltételezéseket tehetünk róla...
2013. jan. 6. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ezt a kérdést én is feltettem már többször (nem itt, csak úgy magamnak)... nem tudható, mi van az általunk ismert univerzumon "kívűl". A gigantikus távolság miatt nem is lehetne elérni a határát (persze a jelenlegi tudásunk alapján), mert a tágulás miatt már megváltozna az is.


Amúgy első körben örülnék annak is, ha a saját galaxisunkról is tudnánk képet alkotni "kívűlről". :)

2013. jan. 6. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

A válasz a kérdés természetének vizsgálatában rejlik. A dichotómiás gondolkodás áll a megértés útjában. Tehát a világegyetemen kívül/belül nem helyes feltételezés. Kívül/belül, előtte/utána van/nincs, vége/eleje, semmi/valami és egyéb gondolatpárok az emberi gondolkodás eredményei. Tudom, nehéz ezt feldolgozni, de a világegyetem sem eleje sem vége nincs, sem térben, sem időben. Ha ragaszkodunk ahhoz a logikához, ami a kérdésben is tetten érhető, akkor sosem jutunk el a végső válaszig, mert újabb és újabb kérdések vetődnek fel.

Na mindegy, ez a válasz sem kielégítő, ahogy a többi sem lesz az, mert maga a kérdésfeltevés téves.

2013. jan. 6. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tágul a világegyetem (persze nem zárom ki a lehetőségét) de mivel az univerzumbe minden benne van ezért hova tágulna?
2013. jan. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bizonyított tény,hogy tágul.. kérdező kérdésére nem tudom a vaszt sajnos :-)
2013. jan. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
*választ
2013. jan. 6. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!