Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Magyar Posta regszámfigyelő...

Magyar Posta regszámfigyelő rendszer külföldre miért csak addíg követi, hogy a csomag vagy levél elhagyta az országot?

Figyelt kérdés
Nem kevés pénzbe kerül az "ajánlott" felár külföldre, de nyilván nem az érdekel, hogy én feladtam-e, hanem hogy megkapta-e az illető a csomagot, illetve hol tart éppen.

#posta #külföld #regszám
2013. jan. 10. 01:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Nyilván azért mert a posta által telepített rfid vagy vonalkód kapuk (nem tudom hogy működik ez) csak a határig van telepítve. Az már jó kérdés miért nincs külfölddel összehangolva.
2013. jan. 10. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mert minden országban más informatikai rendszer kezeli a levelet, de gondolom Bangladesben meg Etiópiában nem sűrűn van ilyen rendszer. Na ezért megy csak a határig az infó...
2013. jan. 10. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy az előző hozzászólók írták. De annak az országnak a postai weboldalán megtudod nézni ahová küldted, ha ott is van ilyen nyomkövetés. Másrészt külföldön új ragszámot kap a levél, olyat, amit az ottani ország postája tud kezelni.
2013. jan. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ritkán kap új ragszámot. Mi is a külföldi ragszám alapján dolgozunk a levelek nagy részével...
2013. jan. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Első lépésként annyi kellene, hogy amikor kimegy az országból, akkor aki átveszi, azonosítaná magát, melyik társaság, így akár az ő honlapjukon folytatva lehetne a követést is szemmel tartani. Fejlettebb országokba küldés sincs megoldva, kérdés, hogy mennyire térül meg egy ilyen jellegű fejlesztés. Tény, hogy egy világméretű cég, például valamelyik 3 betűs ebből a szempontból előrébb tart, viszont cserébe horror áraik vannak.
2013. jan. 10. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!