Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Az építőipar definíciójára,...

Az építőipar definíciójára, vagy egy frappáns megfogalmazásra lenne szükségem. Mi az építőipar? Vagy hol találok erre egy jó megfogalmazást? Szakdolgozathoz kellene, és az építési törvényben sem leltem rá egy ilyen definícióra.

Figyelt kérdés

A szóban forgó szakdoga témája: Az építőipari kis és közepes méretű vállalkozások finanszírozási lehetőségei és problémái Magyarországon.

Én tudom, mi az építőipar, de egy hivatalos megfogalmazás nem ártana.


2013. jan. 11. 19:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Az építőipar azon iparágak gyűjtőneve, melyek az épített tereket hozzák létre a társadalom számára. Számos részterületre bontható az épített tér helyzete (magas- és mélyépítészet), a közösségi terek jellege (városépítészet), a tereket és épített egységeket összekapcsoló közművek (közműépítés, műtárgyak, utak és vasutak építészete) és a kulturális jellege (műemlékvédelem) alapján is.


Esetleg itt nézz utána:


Frideczky K., Nagy T.-né (1975): Építőipari anyag- és gyártásismeret. Műszaki Kiadó, Budapest

Széll L., Kormanik B., Moldovány Gy. (szerk.) (1963): Magasépítéstan. Egyetemi jegyzet. Tankönyvkiadó, Budapest

Bajnóczy és 13 társszerző (2000): Épületgépészet 2000. Alapismeretek. Épületgépészet Kiadó Kft. Budapest

Gyurcsovics L.,Zöld A. (2000): Fűtéstechnika. Műegyetemi Kiadó, Budapest

2013. jan. 11. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!