Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » A márkás, és az áruházak...

A márkás, és az áruházak saját márkás termékei egyre közelítenek egymáshoz, ezt vettem észre. Nem félnek az áruházak, hogy így a saját márkás cuccokat nem fogják venni?

Figyelt kérdés

Vagy ti hogy vagytok ezzel? Én szerintem lassan nem fogja megérni a rosszabbat vásárolni.



Persze most nem a nagyon gagyi áruházas termékekre gondolok, hanem a minőségi áruházasra. Mondok példát is:


Használtam régen Gillette borotvagél helyett a DM saját márkás borotvagéljét. Nagyon jó minőség, szerettem, egyáltalán nem gagyi, fél áron volt a Gillette-hez képest. Mostanában visszatértem a Gillett-re: 200-300Ft-al drágább csak a Gillette, legutóbb 200 Ft-al volt drágább. Akkor már inkább a Gillette.

Másik példa: Lidlben kapható Choco Nussa mogyorókrém, ami a legjobban hasonlít a Nutellához. Tényleg nem gagyi, nagyon finom, majdnem olyan, mint a Nutella. Sokáig kevesebb, mint fele annyiba került, mint a Nutella. Folymatosan ment fel az ára, a Nutella jelenleg csak 200-300Ft-al drágább. Ilyenkor megint azt mondom, hogy akkor már inkább a márkásabb, jobb minőség, ha alig drágább.


Sorolhatnék nagyon sok ilyet, de gondolom a lényeg érthető. A minőségi saját márkás cuccok nagyon elkezdtek drágulni, ezt vettem észre. De innentől fogva nem éri megvenni, hiszen majdnem annyiba kerülnek, mint márkás társai.

Nekem ez tűnt fel. Vagy csak nekem?

(És persze itt tényleg a minőségi saját márkás cuccokról van szó, nem a legócskább CBA-s ketchup-ról. - ez persze, hogy jóval olcsóbb, mint az Univer vagy Globus megfelelője)



2013. jan. 12. 23:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Mert hidd el, van akinek számít az a pár száz ft. Sok kicsi sokra megy.
2013. jan. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Értem. De erről meg az a véleményem, hogy aki az olcsót keresi, az meg a rosszabb áruházast fogja megvenni, nem?.

Akkor leírom a Nutellával kapcsolatba, hogy mit akarok írni:

Volt a Lidlben:

- 300Ft-os olcsó, de tényleg rosszabb minőség

- 400-500Ft körül Choco Nussa, ami nagyon jó

- és 800Ft-ért Nutella

Én a Choco Nussát vettem, jó minőség fél áron. Jelen pillanatban, hogy a középkategóriaés a felsőkategória összeér, kinek célozzák be a minőségi áruházas terméket?

Aki az olcsót keresi, az megfogja venni a legolcsóbbat én szerintem.

Aki pedig picit minőségibbet akar venni, annak nem fogja megérni a drágább áruházas termék, hiszen majdnem annyiba kerül, mint márkás megfelelője a Nutella.

2013. jan. 13. 00:03
 3/8 anonim ***** válasza:

Lehet hogy ez a márkásabb termékek gyártóinak döntése. Mármint a középkategóriának emelnie kellett az árait, mert hát folyamatosan drágulnak az alapanyagok, szállítási költségek meg minden, és kell valamennyi haszon nekik is. A márkásabb termékeknél, amiknek valószínűleg kb ugyanakkora az előállítási költségük, meg nem növelték az áraikat, h versenyképesebbek legyenek, a saját márkés cuccokkal szemben is.

(nem vagyok közgazdász vagy ilyesmi, ezt csak úgy kilogikáztam, uh lehet hülyeséget beszélek:D)

2013. jan. 13. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen jól látod, amúgy ez a helyzet.

Míg a jó minőségű saját márkás áruházas termék emelkedig 200-300Ft-al, (Choco Nussa vs. Nutella estnél), addig a Nutella is emelkedett, de csak 100Ft-al, 800-ról 900-ra. Ezmiatt és össze a két kategória.

A Dm-es borotvagéllel is ez a helyzet, a Gillette nem vagy alig drágul, pl 100Ft-al, addig a Dm-es borotvagél emelkedett meg 300-400 Ft-al, és ezmiatt érnek össze az árak.

Kérdés, hogy így hosszútávon nem-e tűnik el majd a középkategória? Lesz a gagyi rossz minőség, meg a 3-szor annyiba kerülő márkás?

2013. jan. 13. 00:29
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem, valószínűleg egy új középkategória fog kialakulni. Új, vagy az alsóbb kategóriából kicsit kiemelkedett termékekből. A söröknél szerintem ez egész jól megfigyelhető:D
2013. jan. 13. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 loupsolitaire ***** válasza:

Azt hozzá kell tenni, hogy legtöbbször a saját márkás terméket ugyanaz gyártja, mint a menő márkás terméket, csak csomagolás más. Pár példa, ami eszembe jut: cerbona müzli vs. cba müzli, tescos bor vs. mátraalljai bor (ezt konkrétan tudom, hogy a 400 ft-os tecsós címkés bor tökéletesen ugyan az, mint az 1000 ft-os márkás bor), de a legtöbb tejtermékkel is ez a helyzet, és még lehetne sorolni.

Valamiért biztos jó így nekik.

2013. jan. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én Angliában élek és itt azt figyeltem meg, hogy a saját márkásból van az ultragagyi igen olcsón, és egy jó minőségű drágábban, már majdnem olyan drágán mint a alsóbb kategóriájú márkás, de azért még mindig sokat lehet vele spórolni. Illetve van saját márkás bio, ami kb egy áron van a márkás nem-bio-val. És én sokat veszek a saját márkásból(szinte csak azt), mert vannak termékek aminél az ár nagy részét a név teszi ki, és a saját-márkás is van olyan jó, mint a jónevű. Persze tapasztalat és pénztárca kérdése, hogy ki mit választ. A kérdésre válaszolva meg nyilván nem félnek, ha meglépték... és amig pár száz Forintokkal olcsóbbak, addig sokan fogják őket választani.
2013. jan. 13. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igen, ezis sok esetben igaz a CBA, Tesco esetében.


De a Lidl-nél DM-nél, ahol 90%-ban vásárolok, ott ez nem igaz. Mivelhogy a saját márkás cuccok német termékek 90%-ban.

Például a CBA-s túró rudi nagyon finom, Sole termék. Ettől függetlenül a legtöbb CBA-s cuccot nem szeretem amúgy.

2013. jan. 13. 01:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!