Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Kiszeretnék menni külföldre,...

Kiszeretnék menni külföldre, de nem tudom, hogy előbb tovább tanuljak-e-lehetőleg lediplomázzak, ha sikerül-vagy menjek egyből, ne vesztegessek több időt?

Figyelt kérdés

Arra gondoltam,hogy azért egy itthon megszerzett diplomával jobban tudnék kint boldogulni.

Viszont másfelől,már így is úgy érzem,hogy sok időt vesztegettem el.Jó nem vagyok még olyan idős (21 múltam) de akkor is .

köszönöm előre is,ha valaki tanácsot ad! :)


2013. jan. 14. 11:12
 1/4 anonim ***** válasza:
én 24 vagyok és már bánom, h nem mentem ki érettségi után rögtön, aztán inkább félretett pénzzel jöttem vna haza tanulni... azóta is ki akarok menni, munkanélküli vagyok, februárban indultam volna, de 1-étől lesz itthon munkám és csak bízom benne, h jól döntöttem. Amig itthon melózok, mellette tanulok vmi OKJ- szakmát, sokan vannak kint gyárban diplomával, szóval az felesleges!
2013. jan. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

hát igen ,ebben igazad van,csak nekem érettségin kívül, nincsen más papírom sajnos ... :/ és sokat szoktam hallani ,hogy minél tovább tanulni ,mert az mindig jól jöhet ,ha van egy papír.

Eleinte persze ,amíg nem beszéli valaki a nyelvet ,én is ezt hallottam,hogy gyárban ,meg hasonló helyeken kell dolgozni,de,ha később jobban megtanulja ,akkor talán már dolgozhat ,is az adott szakmájában? vagy nem ?

nem tudom ,mert mennék is nagyon ,csak közben ,már most is érzem magamon ,mikor nyelvet tanulok,hogy kicsit kiestem ebből az egészből,mert mióta leérettségiztem eltelt több ,mint két év. és hallottam már sok olyan embertől,aki idősebb korában ült vissza az iskolapadba,hogy soha nem késő tanulni ,de nem tudom ... mi van,ha akkor már nem fog annyira jól az eszem?

2013. jan. 14. 11:54
 3/4 anonim ***** válasza:
én akkor inkább valamiért az OKJ-s szakmára szavazok, szerintem azzal többet érsz kint. Bár nem tudom. Ahhoz hogy diplomával munkát találj kint tényleg nagyon jo angol kell, nem hiszem h ahhoz az elég amit kint megtanulsz 2 év alatt gyári munkásként. nekem logisztikus a szakmám, de én beérném gyári melóval is, nem tervezem h logisztikusként dolgozzak kint. másik szakmám műkörömépítő, azzal már szivesen dolgoznék és jobban is lehet vele keresni ha ügyes az ember, ugyanilyen sztem még a kozmetika, a masszázs stb, ezért én inkább az ilyen szakmákra voksolok.
2013. jan. 18. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen ,igazad lehet ,kint valószínűleg tényleg a szakmával lehet boldogulni jobban (legalább is kezdetekben)

köszi ,hogy írtál!:)

2013. jan. 18. 14:51

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!