Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha a dadogásom...

Mit tegyek ha a dadogásom miatt nem akarok suliba járni mert nem érzem jól magam, ha valamiért felszólitnak akkor nehezemre esik a válasz, osztálytársaim előtt is nagyon ciki ha kell velük beszélgessek. Mit tegyek szerintetek?

Figyelt kérdés
2013. jan. 14. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Gyakorolj magadban
2013. jan. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Mármint otthon a plüssmacinak
2013. jan. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Probaltam az olvasast de semmi valtozast nem tapasztaltam, nem tudom, hogy mit tudjak csinalni mert igy nagyon rossz az egesz .
2013. jan. 14. 18:33
 4/7 anonim válasza:
Menj logopédushoz hátha tud segíteni
2013. jan. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Airyn válasza:
Nézd meg a Király beszéde című filmet. Pont neked való. Ugyanezzel küszködik (küszködött igazából is) VI. György brit király(Colin Firth jássza). A film arról szól, hogyan küzdi le ezt a beszédhibát, a dadogást, tudniillik egy király azért mégsem dadoghat, kiváltképp, ha háború van és beszédeket kell tartania a népnek, hogy tartsa bennük a lelket! Nagyon jó film, hátha segít vagy legalábbis több önbizalmat ad. Egyébként vicceld el: Nem dadogok csak szeretek VI. Györgyre hasonlítani :)
2013. jan. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Na, azért szögezzük le, hogy a Király beszéde nem egy átlagos ember problémáiról szól, hanem egy ország fejéről, akinek sokkal könnyebb dolga van, hiszen a népe valamilyen szinten elnézi neki a fogyatékosságát, mert mégiscsak ő a király + haptákban áll 101 a legjobb 100 logopédus közül, hogy segítsen neki.


Neked pedig én is azt tudom javasolni, hogy keress minél előbb egy logopédust és/vagy pszichológust. Ez utóbbira azért lesz szükséged, mert a dadogás pszichés eredetű, és ha nem kezdesz el vele foglalkozni, akkor lelki problémáid is lesznek miatta pl. stressz, depresszió. Tudom, mit beszélek, mert nekem is ugyanez a problémám, 25 éves vagyok, és idegenekkel már szinte egyáltalán nem tudok beszélni, ami necces, ha az ember pl. állást keres.

2013. jan. 17. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Olvasd el a vonzás szabályai c könyvet egy lányrol szol aki dadog és hogy ezt hogy éli meg segithet am mi elött ki mondod a szot gondold meg magadban és nyugodtan mond ki ;)
2015. aug. 18. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!