Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ellopták a tárcám (benne az...

Ellopták a tárcám (benne az irataimmal), mi a teendő?

Figyelt kérdés

Benne volt a lakcím-, személyi-, TAJ- és adókártyám (+smart kártya, meg ilyenek, de az nem érdekes), meg egy bankkártya, amin 0Ft van, és úgy van beállítva, hogy ne mehessek mínuszba, és valójában még aktiválva sincs, mert csak egy pár hete nyitottam a számlát. 2 napja tűnt el. Meddig érdemes várni, hátha előkerül, vagy hol érdemes utánakérdezni, hova adnak ilyeneket le?


Meg mondták, hogy be kell jelenteni a rendőrségen, mert csak az ott kapott papírral tudok új dokumentumokat kikérni, de melyik kerületbe menjek? Ahol vélhetően ellopták, vagy a lakhelyemen?


És még egy fontos dolog érdekelne: melyik kártya újbóli előállítása kb. mennyibe kerül? És ha még nem volt aktiválva a bankkártyám, semmi tranzakció, semmi nem volt még vele, akkor is le kell tiltatnom, vagy adnak egy újat?


Előre is köszönöm a válaszokat, marha ideges vagyok, és sokat segítenétek, ha csak egy-egy dologban is tudok tanácsolni. Köszi.



2013. jan. 17. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:
Okmányiroda
2013. jan. 17. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az okmányokkal kezdd, nehogy visszaéljenek pl. a személyiddel. És a bankkártyát is tiltasd le minél hamarabb, hiába nincs rajta pénz. Minél hamarabb kezdd el intézni, én a két nap várakozást is soknak gondolom.
2013. jan. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi!

Még ebben a rendőrséges dologban tudnátok segíteni?

(u.i. igazából nem direkt vártam két napot, csak mivel vizsgaidőszak van, csak tanulok itthon, néha meg elmegyek vizsgázni. Szóval csak ma reggel, induláskor vettem észre, hogy eltűnt a táskámból a tárca)

2013. jan. 17. 17:39
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de ha odamész az utcán egy rendőrhöz vagy felhívod a 107-et, biztos megmondják. Abban ne bízz, hogy bármi is előkerül, ez inkább csak téged véd egy esetleges későbbi visszaélésnél, tudod igazolni, hogy akkor már nem volt nálad.

Itt tudsz tájékozódni árakról is:

[link]

(Információk/Ügyintézés/Okmánykiállítás)

Pl. azért is hasznos a rendőrségi feljelentés, mert a lakcímkártyát ingyen pótolják lopás esetén.

2013. jan. 18. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!