Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Melyik idézet ez? (lent)

Melyik idézet ez? (lent)

Figyelt kérdés

Állatokról, de lehet inkább kutyákról szól. Az a lényege, hogy azért nem élnek nagyon sokáig a kutyák, hogy ne lehessen őket túlzottan megszeretni, és így ne fájjon annyira az elvesztésük.

Egyszer valahol olvastam, de nem emlékszem már rá.



2013. jan. 19. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:

"A legfőbb oka annak, hogy a kutyák ilyen rövid ideig élnek, az emberi faj iránit könyörületességben gyökerezik. Hisz mennyit szenvedünk egy kutya elvesztése iránt érzett fájdalmunkban tíz vagy tizenkét évnyi ismerettség után... Képzeljük el, mit éreznénk, ha kétszer ennyi idő után vesztenénk el őket."

Sir Walter Scott

2013. jan. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én linkeltem, más kérdés, hogy nem értek egyet a skót költővel. Meghalt a kutyám, félig én is belehaltam. Nem tudtam volna jobban szenvedni, ha kétszer olyan idős is lett volna.
2013. jan. 19. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm! egyébként egyet értek a 2. válaszolóval én is...
2013. jan. 19. 18:50
 4/4 A kérdező kommentje:
illetve, az első és második válaszolóval, hiszen egy és ugyanaz :)
2013. jan. 19. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!