Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen ingatlan kereső oldalt,...

Milyen ingatlan kereső oldalt, ingatlan közvetítők oldalát ajánlanátok lakáskereséshez?

Figyelt kérdés

Venni szeretnék lakást Budapesten, de elég tájékozatlan vagyok. Az alábbiakat ismerem: Otthoncentrum, Dunahouse, ingatlan.com, ingatlanbazár,expressz.hu

Van bármi egyéb, amit javasolnátok, hogy igényes és érdemes használni budapeti kereséshez?



2013. jan. 22. 21:53
 1/3 anonim válasza:
Nekem az ingatlan.com nagyon bejött. Naponta 10-es nagyságrendben jönnek jól leszűkített kereséssel is email ajánlatok.
2013. jan. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 kiad-lak ***** válasza:
100%

Egyik lehetőség, amit írsz, hogy megpróbálod kiválasztani melyik a legjobb ingatlanos portál és magad próbálod megtalálni a legjobb ajánlatot.

Mielőtt nekilátsz érdemes kiszámolni pontosan mekkora összeg áll rendelkezésedre. Költségeket is kalkulálj, pl. átírás, ügyvéd, költözés, lakásfelújítás.

Ha meg van az összeg pontosan, pl. 8,5 MFT, akkor válassz környéket. Bp. az elég tág fogalom. Jobb környéken nyilván drágább egy ugyanolyan lakás.

Fontos: a jó ajánlatokat mindig hamar elviszik, tehát a többi vevő neked konkurencia. Jobban jársz, ha böngészgetés helyett, inkább tálcán kapod az ajánlatokat.

Ehhez szükséged lesz egy olyan közvetítőre, aki (ő maga és nem a cége!) legalább 5-10 éve van a piacon, széles körű együttműködés révén kapcsolatban van több száz másik közvetítővel. A számodra ideális ingatlan nem is biztos, hogy már a piacon van, jó ha elsőnek értesülsz róla, ha ilyen szeretne eladni valaki.


Az ingatlan portálokról egy kis adalék: sok lejárt ingatlan, sok csali ingatlan a kezdő közvetítők részéről, sok gyenge minőségű bemutató anyag.

Ha a vásárlást egy versenyhelyzetnek tekintjük, amit neked kell megnyerni más vevőkkel szemben, akkor nyilvánvaló hátrány csak és kizárólag az ingatlanportálokra hagyatkozni.

2013. jan. 23. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 WaC.S válasza:

Én még őket tudom ajánlani, bár lehet már nem aktuális:

[link]


Nekem jó tapasztalatom volt velük. Plusz úgy tudom a cégnél az ingatlan értékesítők ismeri az adott kerület, vagy környék infrastruktúráját is.

2013. aug. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!