Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Tudok valamit csinálni?

Bányai Sándor kérdése:

Tudok valamit csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok! A napokban üzleteltem számitógépen keresztül egy érsekvadkerti személyel.Elküldtem neki a csere tártgyat.de ő nem küldött semmit!

Fle tudom jelenteni? vissza kapom a csere tárgyat? esetleg ő kap valami büntetést! Köszönöm elöre is a válaszokat!


2013. jan. 23. 16:39
 1/4 anonim ***** válasza:

Pár éve a vaterán futottam bele egy csalóba, ő cipőkkel üzletelt. Elküldtem a pénzt, de nem küldte az árut, és ezt nem csak velem csinálta meg, ha nem kb 100 emberrel. Nagyot kaszált, viszont a károsultak közösen összefogtak, valaki feljelentette, a tv ben is benne volt. Nekem csak annyi dolgom volt, hogy válaszoltam egy rendőrségi levélre, amiben nyilatkozni kellett, hogy fel akarom-e én is jelenteni. Rövid időn belül el is fogták, nem volt nehéz a bankszámlaszám alapján azonosítani. Ha jól tudom elítéltek, viszont a pénzt nem kaptam vissza.

Röviddel utána megint így jártam, igaz először megkaptam amit vettem, de hibás volt, azt mondta az eladó ,hogy küldjem vissza és kicseréli. Na hát azóta is várom...

Bementem a rendőrségre megkérdezni foglalkoznak e vele, azt mondták az ilyen kisebb ügyet is kivizsgálják (5 ezer forintról volt szó), jelentsem fel, persze csak ha van bizonyítékom. Meg voltak a levelek, de aztán nem foglalkoztam vele, úgy gondoltam ,hogy nem éri meg az egész, nincs erre időm, az előbbi esetben sem kaptam vissza a pénzem.

Szóval megérdemelnék az ilyen csalók, hogy bíróság elé kerüljenek, ha tudod bizonyítani az igazad, még sikerülhet is, csak hát kérdés megéri-e rendőrségre meg bíróságra járni, főleg ha kisebb összegről van szó.

2013. jan. 23. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
30000ft ról volna szó! annyit ért a csere tárgy.
2013. jan. 23. 17:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Akkor viszont mindenképp jelentsd fel, vagy legalább kérdezd meg a rendőrségen ,hogy a legjobb megoldás.
2013. jan. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
hogy mi a legjobb megoldás
2013. jan. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!