Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Mit tehetsz a szeméttel való...

Mit tehetsz a szeméttel való környezet károsítás ellen?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! Suliba kellene néhány dolgot összegyűjteni , hogy mivel óvhatjuk meg a sok szemétlerakódást városainkban !

2013. jan. 28. 18:16
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Sokféle szemetet újra lehet hasznosítani, pl. üveg, papír, műanyag. Ezeket beledobhatod egy szelektív hulladékgyűjtő konténerbe. Vagy vannak ezek az ún. előre csomagolt ételek, azok vásárlását el lehet kerülni. A boltban mondjuk nem veszel reklámszatyrot, hanem viszel magaddal mindenhova saját szállítóeszközt (kosár, hátizsák, régi, tartósabb zacskó, vagy bármi más). A használt elemeket elviheted különböző gyűjtőhelyekre, vagy bármilyen környezetkárosító dolgokat pl. akkumulátor vagy ha magad cseréled az autódban az olajat, akkor az nem a csatornába öntöd. Hirtelen ezek jutottak eszembe.
2013. jan. 28. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Hányadikos vagy?

Valahogy olyan szomorú, hogy emberek a környezetvédelem alapjaival sincsenek tisztában... :( Most ezzel nem bántani akarlak, de ez nekem tényleg szomorú.

Amit az első írt, azon felül lehet házilag újrahasznosítani, én pl. most varrtam régi sapkámból számológép-tokot. De van, aki borosüvegek kupakjaiból edényalátétet fabrikál, olyannyira kreatív.

2013. jan. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!