Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Miért van az hogy a legjobb...

Miért van az hogy a legjobb ötletek közvetlenül elalvás elötti negyed-fél órákban tör ki?

Figyelt kérdés

Nálam nem egyszer van úgy hogy valami tök jó terv el alvás elötti percekben tört elõ.

Titeket nem idegesít hogy egyszer csak hopp,briliáns ötletek tömkelege,majd elalszol és mire fel ébredsz semmire nem emlékszel?


2013. jan. 29. 19:55
 1/1 anonim válasza:
Szerintem ez összefügg azzal, hogy elalvás előtt van időd gondolkodni, ötletelni, és ilyenkor rengeteg jó ötleted születhet (illetve sok jónak tűnő ötlet is, melyeket csak a fáradtság miatt látsz jónak), és napközben kevésbé érsz rá ezeken gondolkodni a különböző egyéb teendők miatt. Tehát, hogyha ezekre az ötletekre emlékezni akarsz, akkor vagy inkább napközben kéne ezeken gondolkodnod (persze csak, ha van időd), vagy pedig készíts valami kis füzetet, tollat, zseblábpát az ágyad mellé, és elalvás előtt írd le őket. Nekem azt hiszem szerencsém van, mert én amikor felébredek, a gondolatmenetemet pontosan ott tudom folytatni, ahol este elalvás előtt abbahagytam (még akkor is, ha közben álmodtam valamit amire emlékszem). Ez a képesség szerintem elsajátítható, ha rendszeresen leírod esti ötleteidet, és reggel az 1. dolgod, hogy ezt elolvasod (régen én is ezt csináltam, amíg rá nem jöttem/ki nem alakult ez a képességem, (arra már nem nagyon emlékszem, hogy régen is volt-e ilyen képességem, vagy csak nem tudtam róla)) Bocsánat, ha bonyolultan fogalmaztam.
2013. ápr. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!