Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy Flóbert 9mm-es forgótáras...

Egy Flóbert 9mm-es forgótáras pisztoly milyen veszélyes?

Figyelt kérdés
Különböző oldalakon olvastam, hogy mivel ezekben nincs lőpor szinte semmi kárt nem tudnak okozni. Egy ismerősömnek van és a közös vitánk végére szeretnék pontot tenni azzal, hogy erre a kérdésre választ kapok. Ő szerinte nem veszélyes én nem értek vele egyet...de remélem, hogy megcáfoltok.
2013. febr. 3. 02:06
 1/6 anonim ***** válasza:
62%

Annyiban életveszélyes is lehet ha közelről lősz vele.

2mről belelőttem egy konténerbe aminek behorpadt az oldala.Ezt közelről emberre lövöd életveszéjes ezért kell hozzá most már engedély.

2013. febr. 3. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

kérd el és lődd fejbe ( csak a fejét ,hogy meg ne sántuljon )ha olyan biztos benne ,hogy nem veszélyes akkor odaadja ,ha nem akkor vita lezárva

jó szórakozást kívánok :)

2013. febr. 3. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Már bocs,de szerintem minden pisztoly veszélyes.
2013. febr. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Bár nem itt, rengeteg helyen leszólják a flóbertet, aki olvassa annak írom a következőket:


Kezdhetném azzal, hogy a flóbertemmel 6mm-es ÓLOMgolyót lövök...


1.

Aki lőtt már normális flóberttel és nem sérült szellemileg, olyat nem ír, hogy önvédelemre alkalmatlan, ha 10 méterről a gyümölcsfám törzsébe bevésődik az ólomgolyó, a préselt lemezt, gyenge bútorlapot átlövi, akkor az emberi hús nem nagy kihívás.


2.

Pár évvel ezelőtt önvédelemből a telkemre betörő és rám támadó vaddisznót, 2 lövéssel megállítottam és senki ne gondolja, hogy lepattant a bőréről az ólomgolyó...


3.

Ha már itt tartunk, pár évvel ezelőtt Erdélyben volt egy érdekes ügy, egy tulajdonos a támadóját leterítette, majd a földön siránkozó támadónak egy légpuskával a hasába lőtt álló helyzetből, tehát kevesebb mint 1 méterről...

a történet lényege, hogy a kis 4.5ös ólom diaboló a férfi gyomrában állt meg, alig tudták megmenteni az életét...


Ezt az utóbbit is csak összehasonlításképp említettem meg, hogy ha egy rugós légpuska közvetlen közelről a húsodba fúrja az ólmot, akkor egy maroklőfegyvernek minősített flóbert revolver, ami a fa törzsébe beleáll, kérdem én: nem lenne veszélyes egy emberrel szemben?


Válaszom végül: veszélyes mint bármilyen eszköz, egy darab kővel vagy pusztakézzel is megölhetek bárkit...


Viszont, ajánlom mindenkinek aki nem vagánykodásból, menőzésből veszi, hanem azért mert egyszerűen fegyvergyűjtő, szeret célba lőni, esetleg otthon nagyobb biztonságban érzi magát egy fegyver jelenlétében. (Hiszen tudjuk, törvény ide vagy oda, "inkább megölni, mint, hogy minket öljenek meg" ! )

2013. máj. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
szerintem a vaddisznó inkább ilyedt meg a hangtól
2014. jún. 27. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Brandon Lee , meghalt egy vaktölténytől !
2014. dec. 20. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!