Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ciki elkérni egy pizzériában...

Ciki elkérni egy pizzériában a poharat?

Figyelt kérdés

Németországban "nyaralok" jelenleg! Van itt egy pizzéria, nagyon tetszik egy pohár, és jó lenne ha az enyém lehetne, akár táskámba is tehetném, de én inkább elkérném, tisztességesen. Szerintetek ciki?? Ha elkérem nekem adják??

Szinte semmit nem tudok németül, szóval érdekesen csacsognám el. 20/L


2013. febr. 4. 23:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Mutogass magadra és mondogasd:suvenire-suvenire! :) De gondolj már bele,ha minden második nyaralónak kellene egy olyan pohár....hááttt .D
2013. febr. 4. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
100%

Szerintem nem ciki! :)

Legfeljebb nemet mondanak. De ne csak úgy kérd el, hanem ajánld fel, hogy kifizeted.

2013. febr. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
98%

Semmiképp ne lopd el mert az még inkább ciki ha semmit nem tudsz németül és úgy vonnak kérdőre.

Nálunk is volt hogy elkértek poharakat de ki kellett fizetniük. Egyébként biztos hogy lehet kapni valahol ker. forgalomban is.

2013. febr. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

ezt másold le és add oda a pincérnek:


Ich spreche kein deutsch aber mir gefaellen die Glaeser bei euch sehr.Ich möchte gerne eins als Souvenier haben.Ich würde es natürlich auch bezahlen.Geht das??


Ebben az áll hogy tetszik a pohár és megvennéd emlékbe. Sok sikert.

2013. febr. 5. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

4-es, én is le akartam írni kb pont ezt németül:)

kérdező: hát kicsit vicces, de ha egyszer élsz, miért ne, többet max nem mész oda enni:)

2013. febr. 5. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
olyan kedvesek ott az emberek szerintem sikerülni fog, bár anyukám párom azt mondta felejtős de hát max azt mondja hogy nem :)köszönöm a válaszokat! :)
2013. febr. 5. 00:13
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Írja itt valaki, hogy mi lenne ha, mindenki elkérné. Megmondom. Venne újakat. Ennyi. A pohár fogyóeszköz, törik az úgy ha, ha vigyáznak rá. Ha vendég ki is fizeti, akkor még kár sem éri. És még egy lehetséges szempont, amiért oda fogja adni: reklám. Nem tudom, más hogy van vele, de engem negyven évvel ezelőtt becsaptak egy étteremben. Talán már nem is élnek azok, akik tették, de én még ma is azt mesélem. De ugyanígy vagyok azokkal a helyekkel is, ahol jól éreztem magam. És ezt a vendéglős is pontosan tudja. Nem mindegy, milyen hírét viszik a világba.
2013. febr. 5. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
100%
Na, amúgy az is nagyon igaz, hogy kb. mindennapos, hogy eltörik egy-egy pohár, tányér. Én is dolgoztam a vendéglátásban. Persze nem lenne muszáj eltörnie, csak hát, elég felelőtlen, hanyag emberekkel dolgoztam együtt, miattuk törtek folyton, nem a vendégek miatt.
2013. febr. 5. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
ráadásul az italok logójával ellátott poharak nem kerülnek semmibe a helynek mivel az italokat beszállító cég ingyen adja őket mint promóció.
2013. febr. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
Ismerek 1 éttermet ahol büszkén mondogatják hogy minden eladó. De tényleg minden, szék, asztal, csillár, aza kis dobozba amibe fizetésgyanánt teszed a pénzt... szóval minden:)
2013. febr. 5. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!