Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egy novellának feltétlenül...

Egy novellának feltétlenül kell, hogy legyen mondanivalója?

Figyelt kérdés
Eszembe jutott egy frappáns történet, amiből gondoltam írok valamit, és majd versenyre küldöm, de mondanivalója nincs.

2013. febr. 6. 20:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem igen! :)

A lényeg pont EZ... Én szoktam írni, magam örömére és mindig van valami mondanivalóm vele. Vagy az, hogy figyeljünk oda minden kapcsolatunkra, vagy az élet kiszámíthatatlansága, stb.

Mondjuk ez függ a témától is :D

2013. febr. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
hmm... Lehet, hogy csak nem jutottam még olyan szintre, hogy mindent megértsek, de én mondjuk nagyon szeretem Csáth novelláit, főleg a stílusa miatt. De mondjuk egy Csáth novellának mi lehet a mondanivalója? Pl. Az anyagyilkosságnak, kiss Emmának?
2013. febr. 6. 20:57
 3/3 Olga néni ***** válasza:
Egy novella csupán érzésekről, hangulatról is szólhat. Viszont ilyet a legnehezebb írni, úgy, hogy élvezetes legyen.
2013. febr. 6. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!