Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Ügyvédet keresek Budapesten,...

Ügyvédet keresek Budapesten, aki megmondaná mik a jogaim, mit tehetek?!

Figyelt kérdés
Volt barátom (1,5 éve nincs kapcsolatunk) hitelt vett fel (autóvásárlás) 4 évvel ezelőtt. 2013 jan.20-a körül munkahelyemre végrehajtói letiltás érkezett. Munkahelyem azonnal megszűnt. Felkerestem a végrehajtót, ahol kiderült, hogy volt barátom hitelét rajtam akarják behajtani, azt mondták én vagyok a fő adós. Volt barátomat a bank, mint HÁZASTÁRSAMAT ADÓSTÁRSKÉNT tünteti fel. A hitelszerződésen még csak tanúként sem szerepelek. Mi van ebben az országban? Mindegy, hogy ki, csak fizessen a banknak? Már azt is megtehetik, hogy összeházasítanak embereket?
2013. febr. 7. 08:09
 1/7 anonim ***** válasza:
Nos, nehezen lehetnel te az adós, ha nem írtál alá semmit es nem jelentel meg személyesen a bankban.....
2013. febr. 7. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Mit jelent az, hogy "Munkahelyem azonnal megszűnt." ?


Ha nem voltál bent a bankban, és nem vagy sem adós, sem adóstárs, akkor én se értem hogy találtak meg. Valami itt nem kerek a történetben.


A végrehajtó nem szokott ekkorát "bakizni".

2013. febr. 7. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az autó vásárlásnál ott voltam akkor. Semmit nem írtam alá, ez tény. Az ex kinn dolgozott külföldön, volt elmaradása és mikor fizetett a bankban, mondta, ha őt nem érik el, engem keressenek. Nevem, telefonszámom megadta. Szerintem ez alapján találtak meg. A munkahelyem hívott, telefonon, hogy tiltásom érkezett, de Ők nem azért fizetik a könyvelőt, hogy ilyen ügyekkel foglalkozzanak, ezért kiléptettek. Ennyi a történet.
2013. febr. 7. 09:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Pedig pont hogy ezért tartják a könyvelőt, ahol én dolgozom, pénzügyön (jelenleg gyed-en vagyok) hetente érkezik letiltás, vagy fmh (fizetési meghagyás) a dolgozók ügyében. Akkor nem a munkahelyed szünt meg, hanem a te munkaviszonyod (nagy különbség) :)


Ha ott voltál a bankban, de nem írtál alá semmit, akkor semmi jogalapjuk nincs arra, hogy tőled kérjék a pénzt. A végrehajtóval ezt közöljed.

2013. febr. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy amikor benn voltam a végrehajtónál, elég nehezen értette meg mit is akarok, nem is akart velem foglalkozni, csak azt hajtogatta, hogy fizetni kell. Mikor felemeltem a hangomat és közöltem, hogy nézze már meg a szerződés, kinek a neve van rajta és én sehol nem szerepelek, annyi volt a válasz, hogy ők nem nézik meg a papírokat, mert kb 4000 ügyfelük van. Nekik kiadják, hogy be kell hajtani és ennyi.Megadta a bank jogi képviselője címét, telefonját, hogy ott reklamáljak, mert a bank hibázott. Felhívtam a megadott számot délelőtt, közölték, hogy délután 14-17 között hívhatom Őket csak, kapok időpontot, mert állandóan tárgyaláson vannak. 14 óra után hívtam ismét akkor azt mondták, hogy személyesen hozzájuk nem lehet bemenni, mert nincs idejük mindenkivel egyenként foglalkozni, írjak emailt, benne egy nyilatkozattal, hogy az exemmel soha nem voltunk házasok, nem írtam alá semmit, stb. Ez megtörtént. Nem tudom mi lesz a vége, de némi segítség jó lenne, hogy ne csináljanak belőlem hülyét.
2013. febr. 7. 09:45
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor ehhez nem kell ügyvéd, sinen van a dolog. Lényeg, hogy mindenről legyen írásod, írásbeli nyoma amit küldesz.
2013. febr. 7. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Szinte hihetetlen történet. Ha gondolod váltsunk róla szót, vagy e-mailt. www.drnagymatyas.hu
2013. febr. 16. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!