Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Minek kellett megváltoztatni...

Minek kellett megváltoztatni az utcaneveket?

Figyelt kérdés

Erre a kérdésre nemcsak a budapestiek, hanem a vidékiek is válaszolhatnak.


Sokszor hallom vagy olvasom, hogy az emberek többsége nem hajlandó elfogadni az új utcaneveket. Nemrég olvastam a hírekben, hogy vidéken is lesznek utcanév változások, de a lakók nem akarják. Olyan híreket is olvasok, hogy az újságírók a Széll Kálmán teret volt Moszkva térnek nevezik. (Tavaly a metróban láttam, hogy az egyik megállótábla át volt firkálva a megszokott utcanévre). Volt aki továbbra is Ferihegynek nevezi a repülőteret.


Még a turistákat is arra kérik, hogy ne az új utcaneveket használják. Onnan tudom, hogy a 2-es villamosra felszállt két turista. Nézegették a térképet, összehasonlították a megállónevekkel. Láttam, hogy össze voltak zavarodva. Gondoltam, segítek nekik, de végül a közelükben álló fiataloktól kértek segítséget. A lány elmondta nekik, hogy a Roosevelt teret Széchenyi István térre cserélték. Azt is hozzátette, hogy nyugodtan használják a régi utcanevet. A fiú hozzátette, hogy sok helybéli nem hajlandó elfogadni az új utcaneveket. Majd segítségül fölírta a papírra, hogy melyek változtak meg.



Egyáltalán mi értelme volt ennek? Minek kellett ennyi pénzt kidobniuk?



2013. febr. 7. 09:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Még mindig ezen van felháborodva mindenki? Még szép, hogy egy Lenin utcát átkeresztelnek...
2013. febr. 7. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Azért változtatták meg, mert ezek anno a kommunista korszakhoz kapcsolódó utcanevek voltak, amiken - részben érthető okokból - a mai pártok szeretnének "túllépni". Ezért nincs már Moszkva tér, Ságvári Endre út, Lenin utca, Április 14-e tér, stb.
2013. febr. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja, rohadtul örülök hogy átkeresztelték. Most legalább nincs érvényes lakcímkártyám, az okmányiroda ezen is hónapokat ül. A diákom meg fél év után végre megérkezett, de persze kérhetek másikat, mert arra is Lenin út került. Majd ha olyan jól fog állni az ország akkor gondolkodhatunk az utcaneveken, de nem hiszem hogy ez volt a legnagyobb probléma.
2013. febr. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Jaj persze, mert a kommunizmus mily' csodás volt!-.-

Megértem, hogy nem akarnak ezekre az időkre emlékezni...

2013. febr. 7. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Egyébként félreértés ne essék, én is utálom a kommunizmust, nagyapámék "kulákok" voltak, ezért őt internálták, az állatokat, földet elvették stb. De előbb tegyük rendbe gazdaságilag az országot, aztán ha már minden ok, akkor elkezdhetünk ilyenekkel is foglalkozni.
2013. febr. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mondjuk én nem tudom, de valaki felhomályosíthatna, hogy mégis ez mennyibe került az országnak?
2013. febr. 7. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Shai-Hulud ***** válasza:

Na igen. Csak az a probléma ezzel, hogy ezt is indulatból csinálják.

Sok helyen (Buzsák, Marcali, Nagycserkesz, Kaposvár, Kéthely, stb.) még ma is van Lenin utca, és senkit nem zavar, ott is élnek emberek, és egyikük sem lőtte agyon magát, mert még mindig Lenin utcának hívják az utcát ahol lakik.


Viszont Elvis Presley tér már van Budapesten, aminek csak az a baja, hogy Lajos bácsi ki sem tudja mondani a nevét... És mint tudjuk, Elvis OLYAN NAGY magyar nemzeti hős volt, hogy feltétlenül teret kellett elnevezni róla.


Kissé nevetséges az egész.

2013. febr. 7. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Akik nem háborodnak fel ezen, azok vagy kőkomcsik, vagy olyan fiatalok, hogy még nem éltek abban az időben, vagy Piri néninek fontosabb, hogy mennyit tojt ma a házi, és tökre nem érdekli. Elvis pedig azért nagy név, és ő nem nyomorította meg az emberek életét. Egy olyan személyről, aki a zenéjével tűnt ki és nem ártott ezzel senkinek miért ne lehetne elnevezni egy utcát?
2013. febr. 7. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Én sem szerettem a kommunizmust, de nem lehet csak úgy elfelejteni, hogy megváltoztatjuk az utcaneveket. Mint ahogy a történelmet sem hamisíthatjuk meg.
2013. febr. 7. 18:09
 10/12 anonim ***** válasza:
Felesleges szerintem olyan utcaneveknek továbbra is fennmaradniuk, amelyek ilyen hatással voltak az emberekre...
2013. febr. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!