Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Milyen fényképezőgépet ajánlan...

Milyen fényképezőgépet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, kiskorom óta szeretek fotózni, kb 3 éve kezdtem el komolyabban foglalkozni vele.

Jelenleg egy Fujifilm Finepix s1500-al fotózok, meg vagyok vele elégedve :)

Művészeti középiskolába járok, most vagyok elsős.. ha sikerül bekerülnöm jövőre az alkalmazott fotográfus szakra, akkor viszont kelleni fog egy tükrös gép. Valószínűleg mondani fogják ott hogy melyiket javasolják megvenni, de addig is kíváncsi lennék ti mit gondoltok.

Tapasztalatok is érdekelnek.

Szeretnék ezzel foglalkozni felnőtt koromban is, nagyon érdekel a téma :)



2013. febr. 10. 18:31
 1/9 anonim ***** válasza:
mennyi pénzed van rá?
2013. febr. 11. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Hát, hosszútávra szeretném, olyan 100 120 ezerig talán :)
2013. febr. 12. 07:32
 3/9 anonim ***** válasza:
Ezért az összegért ezt tudom ajánlani [link]
2013. márc. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha valóban hosszútávra tervezel vásárolni pedig csak egy év múlva szeretnél akkor inkább nem ajánlanék konkrét típust. Azt tudom javasolni, hogy vásárlás előtt menj el egy boltba és taperold meg, próbálgasd ki a lehetséges eszközöket. Adott két baromi jó rendszer, leginkább kezelőszerveikben különböznek (persze azért van sok más dolog is). Neked kell eldöntened, hogy neked a két nagy rendszer (Canon ill. Nikon) közül melyik a szimpatikusabb és ha egyszer vásárolsz, akkor később már nagyon problémás lehet rendszert váltani (és drága is).


Arra pedig felhívnám a figyelmed, hogy nagyon nehéz kenyér a fotográfia, baromi nehéz megélni belőle és ha komolyan gondolod akkor nagyon sok idő mire eljutsz arra a szintre, hogy azt mondhatod: fotós vagyok. Átlagban kb. öt év amíg egy brand egy rendszeresen frissülő fotóbloggal és Facebook oldallal megtámogatva felfut annyira, hogy az emberek elkezdenek bízni benne és elkezdik megbízni ilyen olyan munkákkal, addig viszont nincs bevétel, viszont van kiadás és elképesztő mennyiségű munka és befektetett idő. Egy munkára is alkalmas felszerelés ára választott területtől függően 2-5M Ft, ami mellé kell egy autó, mert ilyen értékű cuccokkal értelmes ember nem száll buszra, ha műtermet is szeretnél annak hely kell és e mellé jönnek később a vállalkozásod költségei mint adó miegymás.

Számtalanszor fogod úgy érezni, hogy nem megy tovább, eleged van és nem csinálod tovább, rengetegszer kapsz majd negatív kritikát, tanuld meg meglátni mögötte a jó szándékot azt, hogy nem azért mondják mert a személyeddel van bajuk, hanem azért, hogy tanulj belőle és néhány alkalommal később már ne kövesd el azt a hibát.


Szép fényeket, hajrá!

2013. márc. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, ment a "zöld kéz" :)

Igen, tudom hogy nehéz megélni, sokan mondták már... De nem tehetek róla, ebben tudom magam kifejezni leginkább, az okozza a legnagyobb boldogságot ha fotózhatok.

Igyekezni fogok, hogy egyszer majd azt mondhassam magamra jogosan hogy "fotós vagyok" :)

2013. márc. 19. 20:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Gratulálok a hozzáálláshoz és szívből kívánom neked, hogy összejöjjön a dolog. Bár mindenkiben csak feleekkora alázat lenne. Már most tisztellek! :)
2013. márc. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
jaj köszönöm szépen :,)
2013. márc. 20. 15:38
 8/9 Adapter007 válasza:

4-essel egyetértek maximálisan.

Ne vegyél, ne költs előre, megtérül később, meglátod. Borzalmas pénzeket elkérnek 1-2 plusz extráért, megapixelért, tizedmásodpercért stb. a fotóscuccok terén. Tehát azt kell elsősorban majd megértened, hogy mi kell, és mi nem, mi ér meg neked +100ezret, vagy adott témát ugyanolyan minőségben! meg lehet e csinálni másképpen. Ez a kulcs a költségek megfogására. A drágább nem mindig "jobb". Szerintem nem feltétlen kell egyből egy tükrös géppel megjelenni az oktatásokon, suliban. Ha normális gyakorlati helyet ad a suli/intézel, akkor ott lesz gép, amin tanulsz majd, s közelebb visz majd ahhoz, hogy mit vegyél. Mert az is drága mulatság, ha az ember bevásárol valamelyik márkából alap belépőszintű dolgokból, s eltelik egy kis idő, egyre többet tud, s eladja, újat, jobbat vesz, stb...

Csak ésszel, türelemmel!


ÜDV

2013. márc. 25. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Adapter007, igen én is így gondoltam, természetesen ráérek még, van néhány fényképezőgép ott is, viszont ha tényleg bekerülök egyszerűbb lenne egy sajáttal dolgozni, mert most több mint 20 diákra van 4-5 fényképezőgép, és néha elég nehezen "osszák be" mikor kinél van, ki vitte el stb :)

Amúgy én is teljesen egyetértek :)

2013. ápr. 16. 19:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!