Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Egyik ismerősöm kiskorú, de...

Egyik ismerősöm kiskorú, de terhes, attól függetlenül, hogy kiskorú felveheti a gyerekre a pénzeket? (GYES-családi pótlék)

Figyelt kérdés
2013. febr. 13. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
54%
Ha cigány akkor igen, egyébbként nem tudom.
2013. febr. 13. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
0%
Úgy tudom, GYEST csak bizonyos munkába töltött idő után kaphat az igénylő kortól függetlenül. A családi pótléknál nem tudom mi a helyzet. Érdeklődjön az önkormányzatnál, vagy gyámügynél.
2013. febr. 13. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

aki a gyerek gyámja lesz, az kapja a juttatásokat is

meg kell különböztetni a kiskorút és a fiatalkorút, mert nem mindegy, kiskorúként gyámot fognak kijelölni a gyereknek, fiatalkorúként már alkalmas lehet arra, hogy ellássa a gyerekét, így a juttatásokat is ő kapja. Amire a második gondol, hogy munkaviszony kell hozzá, az a gyed, a gyes alanyi jogon jár és a csp is. Tehát aki hivatalosan a gondviselője lesz a gyereknek, ő kapja a gyest és a családi pótlékot is. A kiskorú 14 év alattit jelent a jog értelmében, 14-18 éves korig fiatalkorú az illető.

2013. febr. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi szépen !
2013. febr. 14. 10:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!