Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Áramlopásért milyen büntetés jár?

Áramlopásért milyen büntetés jár?

Figyelt kérdés
A kérdés adott...

2013. febr. 13. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem, megdicsérnek és jutalmat is adnak.
2013. febr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én az áramra bíznám.
2013. febr. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A www.magyarorszag.hu Kormányzati Portálon a következőket találtam:

"Bár a villamos áramot vagy a vizet a maga fizikai valójában nem lehet birtokba venni, ha valaki a villany- illetve a vízóra "átalakításával", megcsapolásával ellenszolgáltatás nélkül jut villamos áramhoz, vízhez, lopást követ el."

"Áramlopás esetén - a fizetési késedelemhez hasonlóan - az áramszolgáltató emelt díjjal számított tételt számláz ki az elkövetőnek."

"Az ellopott dolog értékétől függően a lopás minősítése:

50 001 - 200 000 forint között kisebb érték (két évig terjedő szabadságvesztés, közérdekű munka vagy pénzbüntetés),

200 001 - 2 millió forint között nagyobb érték (három évig terjedő szabadságvesztés),

2 millió - 50 millió forint között jelentős érték (egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés),

50 millió - 500 millió forint között különösen nagy érték (két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés),"

Forrás: [link]


Több helyen is olvastam ennek ellentmondóan azt, hogy áramlopás esetén nincs értékhatár, tehát már 1 Ft-tól lehetséges a büntetőjogi felelősségre vonás.

Ez utóbbinak ellentmond az a 2013. január 21-én érkeztetett törvénymódosítási javaslat, amely szerint "A jelenleg hatályos Büntető Törvénykönyv valamint a 2013 július 1-jén hatályba lép ő új Büntető Törvénykönyv sem rendelkezik a lopás azon minősített esetéről, amikor a bűncselekmény elkövetése az elektromos áram eltulajdonítására irányul . Javaslatunk célja, hogy e speciális tárgy léte és az erre irányuló elkövetési mód már önmagában minősítse az esetet bűncselekménnyé, illetve a lopás bűncselekményének egy-egy minősített esetévé."

Forrás: [link]

2013. febr. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kimerítő és korrekt választ!!
2013. febr. 13. 12:50
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyon szívesen!
2013. febr. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!