Kezdőoldal » Egyéb kérdések » Egyéb kérdések » Menyit érhet egy 1938-as...

Bicojoco kérdése:

Menyit érhet egy 1938-as arany kötetes szent biblia korához képest nagyon uj álapotú? Menyi lehet az értéke és az eszmei értéke?

Figyelt kérdés
a biblia 1938-as kiadásu lapok fehérek jo álapotuak becsukva olyan mintha arany lenének.boritó feketebör jelegü és 4db 4 darabb arany öltéssel.a tartója fekete kartón de bör jelegzetü mintha bör lene a kartonra ragasztva.269 oladalas.

2013. febr. 14. 09:56
 1/7 TappancsMancs ***** válasza:
Kép nélkül nehéz meg szakértelem is kell ehez. Én ha eladni való könyvem/im vannak akkor a Múzeum krt.-ra viszem a Nemzeti Múzeummal szemközti oldalon van vagy 10 antikvárium. Ha klassz szerintem egyből meg is veszik, vagy átveszik bizományba.
2013. febr. 16. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ de én tolnamegyei vagyok semi jártaságom az ienben.csak örököltem egy öreg házat s ott találtam.képek az aprod.hu-n vanak link: [link]
2013. febr. 16. 07:21
 3/7 TappancsMancs ***** válasza:

Jártasságom az nekem sincs ebben mert ez komoly szaktudást igényel. Az antikváriumban dolgozók viszont értenek hozzá hogy bármilyen könyvek mennyit érnek, akár régi akár új könyv. Ahol laksz a környező nagyobb városok valamelyikében is biztosan találsz legalább egy.két antikváriumot és mást nem tudok mondani mint hogy keresd meg és vidd be. Ott az átvételi részre viszed és egyből megnézik és meg is mondják mennyit adnak érte.


Tolna megye-

Szóval ha Tolna megyei vagy akkor közeli nagyobb városban keress antikváriumot.


Jártasság-

Jártasság nem nagyon kell a szakértelem értelmében mert a szakértelmet ők biztosítják. Jártasságban ami téged illet legfeljebb csak annyi hogy ne súrolgasd mert megkophat a bőr és a papír is. Port töröld le róla és kész. Meg annyi ha van több antikvárium is akkor vidd be több helyre is mert van olyan hogy az egyik helyen csak azért nem vesznek meg valamit, mert már hasonlókból van éppen több is nekik. Akkor meg lehet kérdezni hogy szerintük érdemes ezt eladni, rendesek megmondják neked. Van hogy hasonlókból túlkínálat van és sehol sem veszik meg, de lehet csak nekik éppen van már több is és nem akarnak bevásárolni. Ha sehol sem kell érdemes eltenni és nem kidobni. Pár év múlva megint meg lehet próbálni.


Oldala arany színű-

Igen az oldalait gyakran arany színűre festették a Bibliáknak így ezt jól látod rajta. Az akkor arany színű. Azt se súrolgasd. A orítója is lehet valóban valódi bőr.


Értéke-

Ötvös végzettséggel az antikvitásokhoz nem értek mert az külön szakma, de van egy jó rálátásom. Antikváriumba is gyakran járogattam már így a tapasztalatokat ez alapján mondtam. Szerintem, de csak szerinte ! pár ezer forintot megérhet. Mondjuk 5000.-


Örökölt régi ház-

Na az itt jól jöhet ha SEMMIT SEM !!! dobsz ki egyenlőre. Amit kacatnak vélsz AZT SE! Amit feltöltöttél képeket annak hátterében is van valami csésze féle. Az ilyenek is szoktak érni kisebb összegeket de csak egy egész készlet mondjuk pár ezret. Viszont, nekünk is volt ilyesféle örökségünk és az ilyen apróságokból kiárultunk több százezer forint értékben. Utánajárás az persze van vele és sokszor csak bizományba veszik át. De az se baj, ha eladták értesítenek és küldik a pénzt. Szóval semmit se lomtalaníts! Náha egy "béna" és semmilyennek se látszó egy db üvegpohár is érhet 3-4-5e Ft-ot pl. Ha nem sajnálod az utánajárást akkor biztos sikerülhet több 10e-et simán összehozni belőle. Akár 1-2 száz e-et is.

2013. febr. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 TappancsMancs ***** válasza:
Ja!? A házhoz jövő örökség felvásárlókkal vigyázni kell. Inkább vidd a könyveket antikváriumba a holmikat meg antikvitásokba. Jobban jársz ha nem sajnálod a futkosást velük.
2013. febr. 16. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 TappancsMancs ***** válasza:

Csak egy példa

[link]


De ha van pl régebbi egyéb könyved az is simán! Viheted! Sőt jobb ha annyit viszel amennyit el bírsz. Ha képfeltöltés.hu-ra felteszel még könyv vagy egyéb képeket adhatok pár tippet. De biztosat azt nem az a szakértők területe.


Példa még hogy mit ne dobj ki pedig szemre nem tűnik nagyon szupernek de kisebb értéke az van:

[link]


[link]

Pl só és bors szóró 8.500 HUF


Porcelán-kerámia

[link]

2013. febr. 16. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 TappancsMancs ***** válasza:

Ez kb hasonló a képeden a háttérben lévőhöz. Készletként 12.000Ft:

[link]

2013. febr. 16. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 TappancsMancs ***** válasza:
Amúgy én inkább javaslom a boltokat elsőre mert ott értenek hozzá. Meg is kérdezheted mennyit ér egy egy dolog és megmondják. Rendesek. Ha netre teszed fel akkor meg a saját "szakértelmed" alapján árazod. Néha viszont többet is érnek ezért én boltokba vinném elsőre. Antikvárium, antikvitás.
2013. febr. 16. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!